Strona główna » Jak wybrać idealną choinkę?

Jak wybrać idealną choinkę?

Jak wybrać idealną choinkę?

Zwyczaj ubierania choinki dotarł do Polski z Niemiec w drugiej połowie XVIII wieku. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia bez żywej lub sztucznej choinki.

Jak wybierać żywą choinkę, aby drzewko miało idealny wygląd?

Najczęściej w roli bożonarodzeniowego drzewka występują różne odmiany świerków

Są łatwo dostępne i tanie. Rzadziej wybieramy drogie jodły kaukaskie. Najmniej popularne są sosny. Kupując choinkę niezależnie od gatunku, sprawdźmy jak wyglądają jej igiełki. Jeśli mają żywo zielony kolor i nie opadają po dotknięciu, to znak, że wybraliśmy zdrowe drzewko. Jeśli igliwia jest mało znaczy to, że drzewko było chore lub zostało niedawno ścięte. Zwróćmy także uwagę jak wygląda miejsce cięcia. Nie powinno ono być uschnięte, powinno mieć jasny kolor. Jeżeli miejsce cięcia pokryte jest twardą żywicą, to znak, że zostało ścięte dawno temu.

Chętnie kupujemy dzisiaj nie tylko drzewka cięte, ale także w donicach

Są one wprawdzie droższe, ale dysponując ogrodem, możemy wysadzić je do ogrodu. Możemy także przez pewien czas uprawiać je na balkonie lub tarasie. Ale bardzo często drzewka trafiają do doniczek wprost z gruntu. Aby ich korzenie zmieściły się w donicy, ucina się je. Ale takie drzewko bardzo szybko usycha. W donicach najlepiej sprawdzają się jodły. Są drogie, ale prezentują się wyjątkowo ładnie. Najmniej okazale prezentują się w donicach świerki.

Bożonarodzeniowe drzewko możemy dekorować kierując się własnym gustem lub aktualnie panującą modą. Od kilku lat modne jest ubieranie choinki w jednej tonacji kolorystycznej, na przykład na biało. Pamiętajmy jednak, aby do dekorowania drzewka w donicy wybierać delikatne ozdoby. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku lekkie ozdoby ze słomy, szydełkowe dekoracje i małe bombki. Na choince możemy zawiesić pierniczki, rajskie jabłuszka, orzechy. Choinka powinna być bardzo strojna, na ciętej nie powinniśmy więc żałować ozdób.

Choinka jest dekoracją, po którą sięgamy tylko raz w roku, powinna więc być piękna, ale także trwała.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top