Strona główna » Co daje nam solidne ubezpieczenie Assistance?

Co daje nam solidne ubezpieczenie Assistance?

Solidne ubezpieczenie Assistance jest coraz częściej elementem naszego pakietu ubezpieczeń samochodowych. Bywa, że jest integralną częścią ubezpieczenia autocasco, ale zazwyczaj jednak ubezpieczenia autocasco, jeśli w ogóle posiadają Assistance, oferują je w bardzo ograniczonym zakresie. Dlatego warto jest mieć takie ubezpieczenie jako osobny pakiet dodatkowy.

Zakres ubezpieczenia a ubezpieczyciel

Ubezpieczenia samochodowe mogą być oczywiście bardzo różne i co do zasady oferta jednego ubezpieczyciela będzie inna od oferty każdego z jego konkurentów. Czasami różnice są bardzo niewielkie, ale jeśli chodzi o ubezpieczenia samochodowe typu Assistance, najczęściej jednak należy się spodziewać sporych rozbieżności pomiędzy różnymi oferentami. Dlatego przytoczone poniżej szczegóły należy traktować raczej jako przykład ubezpieczenia Assistance niż standard, którego należałoby oczekiwać od każdego ubezpieczyciela.

Typowe warunki ubezpieczenia

Typowe ubezpieczenia samochodowe typu Assistance oferują nam:

• Realizacje ochrony ubezpieczeniowej na terenie Polski oraz Unii Europejskiej (w taki samym lub ograniczonym zakresie);

• Naprawę na miejscu, jeśli jest to możliwe lub odholowanie do najbliższego odpowiedniego mechanika w sytuacji, kiedy samochód nie będzie zdolny do jazdy w wyniku wypadku, awarii lub innego zdarzenia;

• Uzupełnienie paliwa w przypadku jego braku na trasie;

• Dostarczenie samochodu zastępczego na czas, kiedy pojazd ubezpieczony będzie naprawiany;

• Transport i zakwaterowanie kierowcy oraz pasażerów na czas naprawy samochodu lub transport kierowcy i pasażerów do domu.

Należy tutaj zawsze pamiętać, że ubezpieczenia samochodowe zawsze posiadają jakieś ograniczenia i jeśli będziemy chcieli na przykład sprowadzić samochód do warsztatu bliżej domu, a awaria miała miejsce pod Barceloną, prawdopodobnie nie będzie to możliwe i pojazd zostanie odstawiony do mechanika bliżej miejsca zdarzenia. Rodzaj samochodu zastępczego także może być niespójny z tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

Polecamy także: https://mtu24.pl/ .

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top