Strona główna » Oblicz OC dla swojego samochodu

Oblicz OC dla swojego samochodu

Obliczając stawkę ubezpieczenia OC, kalkulator online może okazać się nie tylko przydatny, ale i niezbędny. Na całkowity koszt opłacenia polisy składa się bowiem mnóstwo różnych czynników, takich jak wiek posiadacza samochodu czy wielkość silnika.

O internetowych kalkulatorach

Poprawne i szybkie obliczenie stawki ubezpieczenia OC nie jest wbrew pozorom zadaniem trywialnym. Na szczęście na witrynie internetowej niemal każdego ubezpieczyciela działającego na polskim rynku bez trudu znajdziemy kalkulator OC AC, który automatycznie wykona wszystkie niezbędne obliczenia.

Od jakich czynników zależy wysokość OC?

Przed laty wysokość OC obliczało się według dość prostego schematu. Cała procedura polegała na wzięciu z dostarczonej przez towarzystwo ubezpieczeniowe tabeli odpowiedniej wartości (uzależnionej tylko i wyłącznie od pojemności skokowej silnika pojazdu), a następnie jej zmodyfikowanie w oparciu o zniżki lub zwyżki wynikające na przykład z bezszkodowej przeszłości kierowcy.

W dzisiejszych czasach algorytmy wykorzystywane do wyliczania wysokości stawki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej samochodu bywają nieco bardziej skomplikowane. Jesteśmy jednak w stanie wskazać czynniki, jakie w najpoważniejszym stopniu decydują o tym, czy nasza coroczna opłata okaże się niska, czy też wysoka.

Podstawowym parametrem wciąż pozostaje pojemność silnika. Posiadacze pojazdów z dużymi jednostkami napędowymi muszą się niestety liczyć ze znacznie wyższymi stawkami, niż osoby poruszające się autami o niewielkich silnikach. Drugim czynnikiem jest ilość zgłoszonych szkód w ostatnim czasie. Towarzystwa ubezpieczeniowe z reguły podwyższają składkę ubezpieczenia OC osobom, przez które często zmuszone są do wypłaty odszkodowań.

Oblicz OC zanim kupisz samochód

Internetowe kalkulatory wysokości stawek ubezpieczeń komunikacyjnych okazują się niezastąpione również w przypadku, gdy jesteśmy dopiero na etapie poszukiwania nowego samochodu. Możemy wtedy bowiem zawczasu sprawdzić, ile pieniędzy przyjdzie nam zapłacić za jego ubezpieczenie.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top