Strona główna » Poznaj cechy dobrej przecinarki do glazury

Poznaj cechy dobrej przecinarki do glazury

Bez względu na to, czy chcemy przecinać ceramiczne płytki gresowe, czy też kamienne, musimy wykorzystywać w tym celu odpowiednie narzędzia. Najbardziej właściwym wydają się elektryczne przecinarki do glazury, choć dobrze jest mieć na uwadze to, że sam wybór ich konkretnego modelu również nie powinien być przypadkowy.

Po pierwsze – długość cięcia

Przecinarki wykorzystywane do glazury nie stanowią monolitu, a jednym z wyróżniających je czynników okazuje się być długość cięcia. Inny model sprawdzi się więc, gdy zależy nam na przecinaniu płytek o klasycznych wymiarach, inny zaś wtedy, gdy chcemy przecinać płytki po przekątnej. Modele uniwersalne sprawdzają się przede wszystkim w odniesieniu do klasycznych płytek. Jeśli jednak chcemy pracować z nowoczesnymi propozycjami o dość dużych wymiarach, konieczne jest postawienie na rozwiązanie zdecydowanie bardziej zaawansowane. Nie mniej ważna wydaje się głębokość cięcia. Określa ona, jaka powinna być maksymalna grubość materiału, który będzie przez nas cięty.

Po drugie – moc

Glazurnicy, którzy cięciem płytek zajmują się zawodowo, przestrzegają przed ignorowaniem znaczenia, jakie ma moc silnika. Co do zasady, im jest ona większa, tym lepiej. Rosną wtedy także możliwości pracy kupionego przez nas urządzenia. Zasada ta sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy sama grubość cięcia jest spora, choć nawet w takich okolicznościach nie należy podchodzić do niej w sposób bezrefleksyjny. Jeśli moc silnika jest duża, a konstrukcja urządzenia pozostawia sporo do życzenia, praca z nim wcale nie będzie prosta. Brak satysfakcji z niej przełoży się zaś z pewnością na jej jakość. Zobacz więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/.

Po trzecie – konserwacja

Jeśli przecinarka ma być żywotna, należy o nią właściwie dbać. Przed zakupem nie należy więc pomijać kwestii związanych z konserwacją takiego urządzenia. Okazuje się zresztą, że nie wszystkie rozwiązania są tak samo oczywiste. Niektóre przecinarki można myć szybko i sprawnie, tymczasem w przypadku innych zabiegi konserwacyjne wprowadzają spore zamieszanie nawet wśród osób mających pewne doświadczenie na tym polu.

Podobne artykuły:

Back to top