Strona główna » Czym można ciąć beton?

Czym można ciąć beton?

Beton to kompozyt, który powstaje poprzez zmieszanie w odpowiednich proporcjach piasku, wody i cementu. Po związaniu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i bardzo twardy. Do jego obróbki niezbędne są więc specjalne narzędzia. Ich wybór jest obecnie bardzo duży. W efekcie zarówno amatorzy jak i profesjonaliści znajdą narzędzie idealnie spełniające ich potrzeby.

Jakie narzędzia służą do obróbki betonu?

Narzędzia do obróbki betonu to między innymi te, które służą do cięcia tego niezwykle twardego materiału. Aby przeciąć beton trzeba sięgnąć po narzędzie, które są wytrzymałe. Należą do nich między innymi przecinarki do betonu. Są to narzędzia, które wyróżniają się między innymi tym, że mają bardzo szerokie możliwości wykorzystania. Producenci tych narzędzi oferują produkty, które różnią się między sobą mocą, źródłami zasilania oraz gabarytami. Przecinarki, które mają służyć do cięcia betonu muszą czasem pracować w bardzo trudnych warunkach, dlatego muszą to być narzędzia naprawdę bardzo wytrzymałe. Nie można też zapomnieć o tym, że beton może być cięty w różny sposób, dlatego też nie ma jednego uniwersalnego rodzaju przecinarek do betonu. Do tych, które wykorzystywane są bardzo często należą przecinarki tarczowe. Jest to narzędzie zasilane energią elektryczną. Tam, gdzie podłączenie urządzenia do energii elektrycznej może stwarzać zagrożenie czy tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej, wykorzystuje się spalinowe piły łańcuchowe specjalnie przeznaczone do cięcia betonu.

Gdzie mają zastosowanie te narzędzia?

O tym, gdzie dany typ przecinarki będzie mógł zostać wykorzystany, decyduje jej rodzaj zasilania. Tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej, sprawdzą się tylko przecinarki łańcuchowe, chyba, że ekipa budowlana dysponuje agregatem prądotwórczym. Spalinowych przecinarek łańcuchowych nie powinno się stosować w pomieszczeniach ze słabą wentylacją. Profesjonalne ekipy budowlane są przygotowane na każdą sytuację i mają na wyposażeniu różne rodzaje narzędzi do cięcia betonu.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top