Strona główna » Beton i cegła w naszych wnętrzach

Beton i cegła w naszych wnętrzach

Beton i cegła w naszych wnętrzachNiezwykły efekt we wnętrzu stworzą ściany z surowego betonu lub cegły. W jakich pomieszczeniach takie ściany wyglądają najlepiej? Z jakimi materiałami można je łączyć?

Beton i cegła to rozwiązanie, które cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością. Ściany z tych materiałów można wykończyć zarówno w salonie, jak też w kuchni i łazience. Doskonale wyglądają we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym, loftowym wystroju. Pasują także do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym.

Surowa ściana z cegły

Taka ściana sprawdzi się w przedpokoju lub kuchni. Jeżeli zależy nam tylko na efekcie optycznym, albo nie możemy sobie pozwolić na prawdziwą ścianę z cegły do wyboru mamy także inne rozwiązania. Możemy wybrać:
– fototapetę. To najbardziej prosty i najszybszy sposób na ścianę pokrytą ceglanym wzorem. Można ją zastosować w miejscach, w których nałożenie atrapy cegły nie jest możliwe oraz w tych, gdzie nie można usunąć tynku;
– płytki: na rynku są płytki kamienne, klinkierowe i gipsowe, które imitują cegłę. Są niedrogie, lekkie i cienkie. Mają fakturę, która do złudzenia przypomina klasyczną cegłę.
Do ścian z cegły doskonale pasują dodatki z metalu, gliny lub drewna. Ścianę z klasycznej cegły warto zaimpregnować specjalnym preparatem. Dzięki temu będzie ona bardziej odporna na zabrudzenia. Możemy zachować naturalny kolor cegły lub pomalować ją na przykład na biało. Cegła doskonale tłumi dochodzące zza ściany lub z zewnątrz dźwięki.

Betonowa ściana

Wykonuje się je z betonu architektonicznego. Beton daje ogromne możliwości aranżacyjne. Efekt betonowej ściany można uzyskać między innymi stosując farbę strukturalną. Może one przypominać beton z fakturą lub gładki. Innym opcja to trójwymiarowe płytki ścienne z betonu architektonicznego. Jeżeli boisz się eksperymentów, zamiast betonowej ściany możesz wybrać dodatki z betonu: umywalkę (jest ciężka, wymaga więc zamontowania na solidnym podparciu) czy betonową donicę.

Ściana z surowej cegły lub betonu to gorący trend w aranżacji wnętrz. Efekt w wnętrzu jest zaskakująco ciekawy.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top