Strona główna » Najpopularniejsze rodzaje pił do betonu

Najpopularniejsze rodzaje pił do betonu

Obróbka betonu, asfaltu, a nawet kamienia nie jest wcale zadaniem skomplikowanym. Jej wykonania podejmują się niektóre firmy budowlane, a także szereg podmiotów odpowiedzialnych za drogownictwo. Oczywiście, nie byłoby to możliwe, gdyby wykonawcy nie byli wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Lista rozwiązań, po które mogą sięgać, wcale nie jest krótka, na jej szczycie niezmiennie znajdują się przy tym specjalne piły i pilarki przeznaczone do betonu. Jakie ich rodzaje są najpopularniejsze?

Łańcuchowa piła do betonu

Rozwiązania z tej grupy charakteryzują się przede wszystkim tym, że sama piła jest diamentowa. To właśnie dlatego cięcie nie tylko betonu i asfaltu, ale również kamienia może być precyzyjne, a same urządzenie przez długi czas utrzymuje swoje właściwości. W sprzedaży możemy liczyć na piły łańcuchowe różnych producentów. Przed zakupem jednej z nich dobrze jest więc upewnić się, że mamy do czynienia z rozwiązaniem wyposażonym w system czyszczenia. Pozwala to na szybkie pozbywanie się zanieczyszczeń, jakie tworzą się podczas cięcia dłużej utrzymując urządzenie w nienagannym stanie. Łańcuchowe piły do betonu przeważnie są wyposażone w silnik spalinowy.

Przecinarka tarczowa do betonu

Najpopularniejsze rodzaje pił do betonu

W przeciwieństwie do pił łańcuchowych, przecinarki tarczowe przeważnie są zasilane energią elektryczną. Są bardziej wydajne, należy jednak liczyć się również z tym, że korzystanie z nich wymaga pewnych umiejętności, w rękach amatora mogą bowiem stanowić poważne zagrożenie. Także w tym przypadku ostrze tnące przeważnie wykonane jest z diamentu, a jego obecność pozwala mieć nadzieję, że piła nie ulegnie uszkodzeniu nawet podczas intensywnego wykorzystywania. Podczas wyboru idealnego produktu ważne może okazać się to, jaką średnicę posiada tarcza tnąca. Im jest ona większa, tym większe będą też elementy, które można będzie poddać obróbce. Pomocny może okazać się również ogranicznik głębokości cięcia. Warto pamiętać też o tym, aby sięgać przede wszystkim po te rozwiązania, które stanowią cześć oferty znanych producentów.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top