Strona główna » Fundusze inwestycyjne dla każdego

Fundusze inwestycyjne dla każdego

Fundusze inwestycyjne dla każdego

Inwestowanie w fundusze ma swoje wady oraz zalety. Dlaczego warto korzystać z takiej formy lokowania kapitału?

Specjaliści od rynku uważają bardzo często, że fundusze inwestycyjne to gwarancja bezpiecznego ulokowania kapitału. Podkreślają oni, że środki powierzane funduszom przez klientów są w stu procentach bezpieczne, ponieważ ryzyko bankructwa funduszu jest znikome. Aby w nie inwestować nie potrzeba zbyt wielkiej wiedzy na temat rynków finansowych, ponieważ pieniądze powierzane są w tym przypadku osobom posiadającym kompetencje na najwyższym poziomie, które dodatkowo poparte są ich doświadczeniem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w Polsce mamy do czynienia z wieloma propozycjami dostępnymi na rynku.

Trzeba przyznać, że oferta dostępna w Polsce jest bardzo rozbudowana

Inną bardzo dużą zaletą jest to, że każdy z nas może złożyć swoje pieniądze w funduszu, ponieważ na rynku znajdują się takie fundusze, które pozwalają inwestować nawet najmniejsze kwoty. Każda forma inwestowania posiada jednak również złe strony. W przypadku funduszy inwestycyjnych np. Esaliens.pl największą wadą są wysokie koszty zarządzania. Polskie fundusze są pod tym względem znacznie droższe od tych zagranicznych. Zniechęcić do inwestowania mogą również za wysokie koszty obsługi inwestora. Mowa tutaj o opłatach dystrybucyjnych oraz konwersji jednostek. Inwestor ma także trudności z prawidłową oceną wyników funduszy, trudno również przeprowadzić miarodajne porównanie poszczególnych funduszy. Mimo tych mankamentów, warto inwestować w fundusze inwestycyjne.

Mają one długie tradycje

W Polsce swoją działalność rozpoczęły w latach 90-tych XX w. Obecnie są do kupienia w każdym banku, biurze maklerskim. Można je zakupić również przez Internet. To propozycja dla tych ludzi, którzy chcą osiągnąć większe zyski niż te, które pochodzą z inwestowania swoich oszczędności w lokaty bankowe. Takich osób zaczyna przybywać, dlatego fundusze nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoimi usługami. Systematycznie zwiększają swoje obroty.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top