Strona główna » Aranżacja przestrzeni wokół domu

Aranżacja przestrzeni wokół domu

Kiedy w końcu spełnia się nasze marzenie o posiadaniu własnego domu, przychodzi czas na jego aranżację. Pracy wymagają jednak nie tylko jego wnętrza, ale również przestrzeń wokół niego. Musimy dobrze się zastanowić nad tym, jakie elementy powinny się koniecznie tam znaleźć. Tak by podwórko i ogród pięknie się prezentowały, a przy tym by były również funkcjonalne. Jakie konstrukcje i rozwiązania warto więc zastosować na zewnątrz domu? Oto kilka podpowiedzi.

Funkcjonalność przede wszystkim

Pierwsze o czym myślimy, gdy zaczynamy rozplanowywać przestrzeń naokoło domu, to często garaż. Nie każdy jednak ma na tyle czasu, miejsca lub funduszy, aby inwestować w budowę takiej konstrukcji. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji są wiaty drewniane, które nie są drogie, ale świetnie chronią samochody przed opadami atmosferycznymi. Oprócz tego, że są one funkcjonalne, zajmują również niewiele miejsca, co dla wielu osób jest priorytetem.

Warto także pomyśleć o pomieszczeniu, w którym można by przetrzymywać wszystkie narzędzia niezbędne chociażby w ogrodzie. Drewniany schowek może stanowić samodzielny budynek, jak i być częścią wspomnianej już wiaty. W zależności od jego wielkości będzie idealną przestrzenią do składowania kosiarki, narzędzi używanych w domu, rowerów czy akcesoriów, takich jak dmuchane baseny, gdy kończy się sezon letni.

Wygoda i komfort

Podwórko i ogród powinny pięknie wyglądać, ale muszą również dawać nam możliwość przyjemnego odpoczynku. Dlatego warto zadbać również o ten aspekt aranżowania przestrzeni wokół domu. Dzięki temu, stworzymy sobie idealne miejsce do relaksu i spędzania czasu wspólnie z bliskimi. Dobrym pomysłem jest zbudowanie drewnianego tarasu na tyłach domu, na którym można ustawić meble ogrodowe. W sprzedaży znajdziemy obecnie także mnóstwo innych akcesoriów, takich jak małe i duże huśtawki, leżaki i hamaki, dzięki którym czas spędzony w ogrodzie upłynie nam w wyjątkowo miłej atmosferze. Oczywiście powinniśmy również zainwestować w odpowiednie rośliny, które nadają charakteru takiej przestrzeni. 

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top