Strona główna » Wyższość węgla workowanego nad węglem kupowanym na tony

Wyższość węgla workowanego nad węglem kupowanym na tony

Wyższość węgla workowanego nad węglem kupowanym na tony

Każdy, kto posiada w domu kocioł na węgiel doskonale wie jak istotnym elementem ogrzania całego domu w okresie zimowym jest opał.

Jednak jaki materiał najlepiej wybrać, aby nie tylko zaoszczędzić, ale również by cieszyć się komfortowym ciepłem w domu?

Węgiel w workach

Zakup materiału opałowego w workach jest przede wszystkim znacznie wygodniejszy, niż kupowanie węgla luzem. Dzięki workom ważącym po 25 kg każdy doskonale może policzyć, ile węgla, miału czy ekogroszku pozostało do końca sezonu grzewczego oraz łatwiej jest również policzyć, ile należy dodatkowo dokupić jeśli można się spodziewać, że opału może nie wystarczyć. Ponadto węgiel w workach jest znacznie łatwiej przewieźć i przenieść do piwnicy czy kotłowni bez brudzenia wszystkich pomieszczeń dookoła, nie mówiąc nic o podwórku czy ogrodzie. Dodatkowo węgiel pakowany można zakupić w sklepie i przewieźć samemu – nie trzeba zamawiać specjalistycznego sprzętu do transportu węgla, jak to bywa w przypadku opału kupowanego luzem. Taki węgiel łatwo też zamówić przez internet – coraz więcej dostawców oferuje taką formę sprzedaży, a wśród nich m.in. Węgiel Sztygar.
Węgiel w workach można przechowywać na zewnątrz przez cały rok bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Węgiel orzech zazwyczaj pakowany jest w opakowania foliowe, które nie tylko nie przemakają, ale również zapewniają materiałowi doskonały obieg powietrza. Dodatkowo worki zajmują znacznie mniej miejsca, ponieważ mogą być składowane jeden na drugim na paletach. Dzięki temu, iż opał sprzedawany jest w workach bez problemu można go zważyć w warunkach domowych – nie ma więc obawy o to, że waga materiału została zawyżona.

Węgiel w workach jako doskonały materiał opałowy

Węgiel brunatny, kamienny, orzech czy kulki miałowe to paliwo służące do ocieplenia całego domu. Świetnie się sprawdza w każdych warunkach gwarantując doskonałe spalanie, a co za tym idzie przyjemną i miłą atmosferę w całym domu. Węgiel workowany to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią brudu i sadzy materiału sprzedawanego na tony. Dzięki estetycznym workom z systemem mikrowentylacji można być pewnym, że węgiel zachowa swoje właściwości, nie zestarzeje się czy nie przemoknie nawet w momencie, kiedy opał będzie przechowywany na zewnątrz budynku.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top