Strona główna » Kalkulator OC i AC

Kalkulator OC i AC

Kalkulator OC i AC

Kalkulator ubezpieczenia samochodu, to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwoli nam nie tylko obliczyć wysokość naszej składki na OC lub AC, ale też pokaże jakie czynniki, powodują, że składka ta jest wyższa lub niższa u teoretycznie dwóch podobnych sobie kierowców.


Kalkulator ubezpieczenia samochodu znajdziemy na większości stron związanych z ubezpieczeniami. To stosunkowo proste narzędzie internetowe, gdzie w odpowiednie okna wpisujemy żądane przez system informacje. Te dzielą się na informacje związane z pojazdem, który jest ubezpieczany oraz osobą, która jest jego właścicielem.

W zakresie danych samochodu system każe nam podać markę i model pojazdu

Ubezpieczyciel ma bowiem dostęp do wyliczeń statystycznych, które pozwalają mu ocenić, jakiego typu pojazdy, najczęściej uczestniczą w wypadkach samochodowych lub są najchętniej kradzione. Liczy się też moc silnika, a konkretnie jego pojemność. Im jest ona większa, tym potężniejsze szybkości jesteśmy w stanie osiągnąć. Oznacza, to, że jesteśmy bardziej narażeni na kolizje niż posiadacz samochodu słabszego. Ostatecznie ważny jest rok produkcji i przebieg samochodu. Tu chodzi o zawodność i awaryjność pojazdu. Oczywiście zasada jest prosta, im starszy samochód tym parametr ten będzie bardziej windował składkę.

Na wysokość tejże wypływają też dane osobowe właściciela pojazdu

Najtańsze ubezpieczenie zapłaci kierowca w średnim wieku, który posiada już prawo jazdy od minimum dziesięciu – piętnastu lat i jest w związku małżeńskim, który zaowocował dziećmi. Najdrożej będzie płacić kawaler, który dopiero co skończył osiemnaście lat i ma prawo jazdy od niedawna. Zjawisko to nie ma nic wspólnego z dyskryminacji, czy jakimiś specjalnymi wytycznymi, ale wynika z czystej statystyki. Najdrożej płacą młodzi kierowcy bez doświadczenia, bowiem tacy odpowiadają statystycznie za największą liczbę wypadków drogowych i częściej niż inni kierowcy, pozwalają sobie na niebezpieczną, szybką i brawurową jazdę, która niestety kończy się wypadkami.

Oblicz swoją składkę na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top