Strona główna » Cały dom pachnie świętami

Cały dom pachnie świętami

Cały dom pachnie świętami

Smaczne, często bardzo tradycyjne, przygotowywane jedynie na Boże Narodzenie potrawy i niezwykłe aromaty – to najbardziej kojarzy nam się z dzieciństwa z tymi świętami. Co możemy zrobić, aby piękny zapach towarzyszył nam przez całe święta?

Zapach choinki

Najpiękniejszy zapach roztacza w naszych domach oczywiście choinka. Ale pamiętajmy, że to jak silnie będzie ona pachnieć zależy nie tylko od tego jak dawno została ścięta, ale także od tego, jaki gatunek drzewka wybierzemy. Najmocniej pachną sosny i jodły. Mniej intensywny zapach będzie nam towarzyszył, kiedy zdecydujemy się na popularnego świerka. Świerk pachnie nie tylko mniej intensywnie, ale także krótko. Wiele osób ubiera sztuczną choinkę. One także mogą cieszyć się zapachem igliwia. Potrzebny jest jedynie kominek zapachowy i olejek o zapachu jodły lub świerku.

Cytrusy

Cytrusowe zapachy to kolejne, które bardzo mocno kojarzą się nam ze świętami Bożego Narodzenia. Może dlatego, że przez wiele lat były dostępne w sklepach tylko w grudniu. Pomarańcze i mandarynki idealnie nadają się do wykonania ozdób, które będą pięknie pachnieć. W owoce wystarczy powbijać goździki. Z pomarańczy można przygotować także świąteczny lampion. Wystarczy owoc przekroić na pół, wydrążyć miąższ, wyciąć małe gwiazdki i do środka wstawić tealight. Kiedy go zapalimy pod wpływem jego ciepła, nasz lampion zacznie pachnieć.

Ciasta z korzennymi przyprawami

Najmocniej świętami pachną ciastka korzenne i pierniki. Dzięki dodatkowi miodu i korzennych przypraw w całym domu unosi się wyjątkowo piękny zapach. Ale nie wszyscy na Boże Narodzenia pieką ciasta z dodatkiem korzennych przypraw. Wystarczy jednak na suchą patelnię wsypać trochę korzennych przypraw, troszkę je podprażyć, aby w całym domu roznosił się korzenny zapach.

Do magii świąt Bożego Narodzenia przyczyniamy się sami troszcząc się nie tylko o przygotowanie tradycyjnych dań, ale także o dekoracje i ozdoby. Świąteczne aromaty, które rozchodzą się po całym domu także budują wyjątkowy klimat Bożego Narodzenia.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top