Strona główna » Czy kominki z płaszczem wodnym są drogie?

Czy kominki z płaszczem wodnym są drogie?

Tradycyjny kominek z otwartym paleniskiem to jedynie ozdoba pomieszczenia, w którym się znajduje. Bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie do domów, których powierzchnia nie przekracza 250 metrów kwadratowych jest kominek z płaszczem wodnym. Taki kominek można wykorzystać zarówno do ogrzania domu, jak i podgrzewania wody.

Sprawność kominka z płaszczem wodnym jest o wiele większa niż kominka tradycyjnego

Wytworzone w nim ciepło może zostać przekazane do instalacji grzewczej. W ten sposób będziemy mogli ogrzewać nie tylko pomieszczenie, w którym zamontowane zostało to urządzenie, ale także pozostałe pomieszczenia w domu. Osoby, które chciałyby ogrzewać swój dom w sposób ekonomiczny, a więc kominkiem z płaszczem wodnym z pewnością interesuje koszt tej inwestycji. Kalkulując należy pamiętać, aby do kominki z płaszczem wodnym ceny doliczyć koszt ich montażu oraz wykonania obudowy. Kominki z płaszczem wodnym ceny mają rzędu co najmniej 4 tysięcy złotych – mowa tutaj oczywiście o kosztach zakupu samego wkładu. Należy od razu zaznaczyć, że na etapie zakupu, montażu i wykończenia nie będzie to najtańsza instalacja, którą można ogrzewać dom.

Czy kominki z płaszczem wodnym są drogie?

Mimo nie najmniejszych kosztów związanych z instalacją kominka z płaszczem wodnym warto jego montaż wziąć pod uwagę

Kominek z płaszczem wodnym umożliwi zmniejszenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie domu i podgrzewanie wody. Da także możliwość czerpania przyjemności z patrzenia na żywo palący się ogień. Kominek z płaszczem wodnym można zainstalować w pomieszczeniu, które ma odpowiednią kubaturę. Bezpieczeństwo użytkowania wymaga, aby kominek z płaszczem wodnym został podłączony do komina zgodnie z zaleceniami jego producenta. Warto więc to zadanie powierzyć fachowcom.

Kominek z płaszczem wodnym nie jest urządzeniem bezobsługowym. Wymaga rozpalania, trzeba też pamiętać o usuwaniu popiołu i czyszczeniu komina; trzeba także raz w tygodniu czyścić komorę spalania. Za to jednak będziemy mogli cieszyć zimą z niższych rachunków za ogrzewanie domu.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top