Strona główna » Żyrandole mosiężne – czy warto je kupić?

Żyrandole mosiężne – czy warto je kupić?

 

Mosiądz to stop miedzi i cynku. Jego charakterystyczny, żółtopomarańczowy kolor nadaje mu dodatek cynku. Jest on niezwykle plastyczny, od stuleci wykorzystuje się go do wytwarzania przedmiotów codziennego użytku oraz przedmiotów dekoracyjnych. Chętnie wykonuje się z niego także żyrandole mosiężne.

Mosiężny żyrandol

Większość z nas z pewnością miała okazję przy najmniej raz w swoim życiu zobaczyć, jak wygląda mosiężny żyrandol. Wystarczy wybrać się na wycieczkę do zabytkowego pałacu, czy kościoła. Ale mosiężne żyrandole coraz częściej trafiają także do naszych mieszkań. Do wyboru mamy dzisiaj nie tylko żyrandole, ale także kinkiety, lampy wiszące i stojące. W każdym wnętrzu wyglądają one wyjątkowo elegancko. Decydując się na mosiężny żyrandol pamiętajmy, że duży może optycznie przytłoczyć wnętrze. Jeśli więc nie dysponujemy wysokim i obszernym pomieszczeniem, raczej wybierzmy trochę żyrandol w mniejszym rozmiarze. Żyrandole mosiężne mogą zostać pokryte patyną antyczną, z reguły jednak są one pozłacane.

Antyczna patyna

Żyrandole mosiężne – czy warto je kupić?Żyrandole mosiężne pokryte antyczną patyną doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym lub w stylu vintage. Ich forma jest bardzo prosta, nie łączy się ich z żadnymi innymi dodatkami poza metalowymi. Do wyboru mamy żyrandole mosiężne z klasycznym abażurem lub ze szklanymi kloszami. Liczba ramion żyrandola może być bardzo różna, największe mają ich aż osiem.

Ogromną zaletą żyrandoli mosiężnych jest fakt, iż są one antykorozyjne. Do tego są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Nie wymagają z naszej strony nadmiernych zabiegów konserwujących. Należy jedynie pamiętać o tym, że ich powierzchnię bardzo łatwo można zarysować. Dlatego żyrandole mosiężne czyścimy bardzo delikatnie używając do tego celu wyłącznie miękkiej szmatki.

Mosiężny żyrandol stanowi elegancką ozdobę każdego wnętrza. Dodaje mu ciepła, podkreśla jego charakter. Ma ponadczasowy charakter. Żyrandole mosiężne należą dzisiaj do jednych z najbardziej popularnych rodzajów żyrandoli. Wybierają je chętnie nie tylko osoby przywiązane do tradycji.

Sprawdź też: http://www.luxarte.com.pl/oferta,3,oswietlenie-stylowe,5.html

 

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top