Rozproszyć ciemności...

Rozproszyć ciemności…

Rozproszyć ciemności...Każdy, kto remontował i urządzał kiedyś mieszkanie doskonale wie, że o ile wybór koloru ścian, a następnie dopasowanie mebli oraz wszystkich dodatków jest jeszcze w miarę proste o tyle wybór odpowiedniego oświetlenia jest bardzo trudny. Oświetlenie bowiem jest dla mieszkania tym, czym biżuteria dla stroju, Odpowiednio dobrana podkreśli walory, natomiast niedopasowana zniszczy choćby i najpiękniejszą kreację.

Dawniej panowała moda na jedno źródło światła w pokoju – było to w dużej mierze podyktowanie potrzebą oszczędności. Dzisiaj w typowym salonie mamy kilka źródeł światła. Przede wszystkim mamy zatem lampę sufitową – ją pierwszą zapalamy po wejściu do pokoju i to ona stanowi główne źródło światła. Oprócz tego mamy zazwyczaj osobną lampę nad stołem, lampę przy telewizorze, lampkę do czytania oraz kinkiety umieszczone w szczególnie reprezentacyjnych miejscach w pokoju. Dzisiaj zatem nie wybieramy jednej lampy tylko kilka – i wszystkie muszą do siebie wzajemnie pasować.

Wybór lamp sufitowych

Zatem jakie mamy do wyboru lampy sufitowe? Najbardziej okazałe są żyrandole. Stanowią one świetny dodatek dla wnętrz wykonanych w stylu glamour albo klasycznym. Należy jednak pamiętać, że nadają się jedynie do wysokich wnętrz. Następne w kolejności są lampy wiszące. Te krótkie, prawie że przytwierdzone do sufitu znakomicie nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia. Jeśli jest to główne źródło światła lepiej wybrać lampę wielopunktową.

Lampy wiszące w salonie

A jakie możemy wybrać lampy wiszące do salonu, które stworzą niepowtarzalny klimat? Będą to przede wszystkim długie lampy wiszące. Świetnie wyglądają one zawieszone nad stołem. Warto pamiętać, że dzisiaj w ofercie mamy nowoczesne lampy wiszące. Charakteryzują się one ciekawym wykonaniem i oryginalnością. Często są powiązane z orientalnym, kolonialnym albo industrialnym stylem.

Aby stworzyć w mieszkaniu ciekawy klimat warto także dokupić lampę stojącą przy telewizorze- idealnie się sprawdzi podczas wieczornych seansów, stylową lampkę do czytania. Należy pamiętać, aby wszystkie lampy w pomieszczeniu pasowały do siebie!

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *