Strona główna » Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Sądzi się, że ogrzewane podłogowe jest domeną domów jednorodzinnych, w przypadku których istnieją o wiele większe możliwości zastosowania takiego ogrzewania. W dużym stopniu jest to prawdą i wynika z kilku rzeczy.

Takie ogrzewanie łatwiej jest zastosować na przykład wtedy gdy w budynku wykorzystywane jest ogrzewanie geotermalne. Poza tym wynika to także z faktu, że ze względu na inną konstrukcję w to w domach jednorodzinnych często da się odczuć chłód właśnie od podłogi. Brak zastosowania tradycyjnego ogrzewania powoduje także brak konieczności stosowania grzejników, które mogą zabierać nieco miejsca w naszych pomieszczeniach.

Ogrzewanie

Jego zaoszczędzenie stwarza więcej możliwości wystroju wnętrza. Dosyć łatwe jest też sterowanie ogrzewaniem, każdy meble sklepowe producent dodaje swoją własną instrukcję dzięki której wiadomo dokładnie w jaki sposób powinno się to robić, aby osiągnąć równomierną i pożądaną temperaturę w swoim domu. Jednak także w nowoczesnych blokach wielorodzinnych coraz częściej pojawia się tego rodzaju ogrzewanie. Co prawda jeszcze rzadko jest ono spotykane w mieszkaniach, ale w samych budynkach może się już pojawić nie tylko ze względu na jego skuteczność, ale także na wiele praktycznych czynników. Mieszkańcy mieszkań często mogli poskarżyć się na chłód docierający z okolic drzwi wejściowych. Dotyczy to nawet tych mieszkań, które położone są stosunkowo wysoko.

Pompa ciepła

Warto wspomnieć, że do ogrzewania domu możemy użyć także pompy ciepła. Co więcej, to rozwiązanie posłużyć może także do schłodzenia budynku w lecie.

Więcej informacji na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

Lakierowanie mdf

Poza tym stosowanie zwyczajnych grzejników na klatkach bardzo rzadko też się sprawdza, z tego też powodu wykorzystuje się równomierne ogrzewanie podłogowe. Część instalacji działać może także w samych mieszkaniach, ogrzewając w ten sposób przedpokój. Przyznać należy, że jest to dosyć wygodne, ale wymaga także odpowiedniego wykończenia podłogi. Mogą być to specjalne panele, na których stosujemy odpowiednie lakierowanie mdf, chroniące jednocześnie drewno, jak również mogą być to specjalnie dobrane ceramiczne płytki podłogowe. Dzięki takiej metodzie ogrzewania unika się także wychłodzenia mieszkania podczas otwierania drzwi wejściowych co przekładać może się już na niższe związane z ogrzewaniem koszty dla właścicieli mieszkań.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top