Strona główna » Opcje ogrzewania do mieszkania

Opcje ogrzewania do mieszkania

Opcje ogrzewania do mieszkania

Słuszną opcją i tym rozwiązaniem, które cieszy się największym poważaniem jest ogrzewanie elektryczne. Wtedy właśnie możemy zrezygnować z przewodów kominowych odprowadzających spaliny, i nie musimy posiadać typowej kotłowni. Koszty za ogrzanie na przykład powierzchni około 130m2 to mniej niż 4 tysiące złotych.

Jest to koszt grzejników na ścianę lub ogrzewania podłogowego, bardzo dużą jednak wadą są olbrzymie koszty utrzymania takiej inwestycji, rachunki co miesiąc w kwocie ponad 3 tysiące złotych to nic nowego. Dlatego też kominek ekologiczny albo biokominek to rozwiązania, które sprawdzą się o wiele bardziej. Taka inwestycja na pewno nam się szybko zwróci.

Sprawdź: http://kratki.com/sklep/pl/category/6/biokominki/

Na jakie rozwiązanie postawić?

Gaz ziemny to bardzo dobra opcja według mnie szczególnie dla domków jednorodzinnych i mieszkań w bloku, koszty takiego typu ogrzewania są stosunkowo niskie bo wahają się od 600 do 1000zł. Jest to koszt ogrzania nawet gdy za oknem jest arktyczny mróz, więc cena jest bardzo niska i dużo bardziej opłacalna niż ogrzewanie elektryczne. Musimy tylko wybrać żądaną temperaturę na grzejniku i możemy cieszyć się z ciepła, które zapewni nam ta forma ogrzewania. Jednak nie wszystko jest takie oczywiste, tak więc i w tym przypadku mamy drugą stronę medalu, którą jest bardzo duży koszt takiej inwestycji, pomiędzy 10 a 15 tysięcy złotych. Plus to tego koszty przyłącza do gazu od 12 do 27 tysięcy. W sumie całość inwestycji waha się od 25 do 30 tysięcy złotych. Myślę jednak, że inwestycja szybko się zwróci.

Trudny wybór

Wybór optymalnego rozwiązania dla ogrzania mieszkania w bloku jest bardzo ciężki, dlatego postanowiłem bliżej się przyjrzeć dwóm opcjom. Pompa ciepła to optymalne rozwiązanie ale tylko dla bogatych. Jest to opcja gdy mamy daleko do miejskiej sieci ciepłowniczej i gazowej, ale żeby jednak oszczędzać trzeba najpierw wydawać. Dobrym i ciekawszym rozwiązaniem jest kominek do mieszkania w bloku. Sprawi on, że każdego, nawet tego najbardziej szarego dnia, nasze mieszkania nabierze o wiele większego blasku. Warto stawiać na takie rozwiązania.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top