Strona główna » Ile wydamy na pierścionek zaręczynowy?

Ile wydamy na pierścionek zaręczynowy?

Ile wydamy na pierścionek zaręczynowy?Planując oświadczyny nie można, ani nie wypada zapomnieć o pierścionku zaręczynowym. Niestety nie zawsze nas stać na ten idealny i wymarzony przez naszą partnerkę. To jeszcze nie koniec świata. Rozsądnie planując zakupy jesteśmy w stanie wybrać bardzo ładny i atrakcyjny pierścionek.

Rynek oferuje nam ogromny wybór tego typu biżuterii. Pierścionki zaręczynowe występują w różnych kolorach, typach oprawach czy wzorach. Najczęściej wybieranym surowcem, z którego zrobiony jest pierścionek jest zdecydowanie złoto. To od lat niekwestionowany lider sprzedaży w tej kategorii biżuterii. Złoto może występować w kolorze białym, różowym lub żółtym. Bardzo ważna jest próba, która informuje nas ile czystego złota zawarto w stopie. Najczęściej spotykaną w sklepach próbą jest 375, 333, 750 i 585. Jeżeli dysponujemy nieco większym zapasem gotówki to powinniśmy zainteresować się platyną. To dużo droższy od złota metal szlachetny i musimy być przygotowani, że pierścionki zaręczynowe z niego wykonane będą kosztować trzy lub cztery razy tyle ile ten zrobiony ze złota. Górna granica cenowa dla pierścionka zaręczynowego właściwie nie istnieje. Najtańsze pierścionki wykonane ze srebra lub stali szlachetnej i ozdobione cyrkonią znajdziemy już za czterdzieści – siedemdziesiąt złotych. Nieco droższe jest pozłacane srebro i mosiądz. W tym wypadku musimy się liczyć z wydatkiem rzędu osiemdziesięciu – stu złotych. Złoty pierścionek kupimy już za sto dziewięćdziesiąt złotych, a jeśli zdecydujemy się na złoto białe to za około sto złotych więcej. Klasyczny złoty pierścionek z diamentem kosztować nas będzie minimum czterysta złotych, jeżeli chcemy go zastąpić perłą to o sześćdziesiąt złotych więcej. Stosunkowo drogie zaś są rubiny, topaz i tanzanit. Koszt złotego pierścionka ozdobionego tymi kamieniami zaczyna się od tysiąca złotych w górę.

Decydujący wpływ na cenę pierścionka ma wielkość kamienia i materiał z jakiego jest wykonany. W przypadku diamentów istotna jest przejrzystość i barwa. Najdroższy jest czysty, bezbarwny diament ale możemy kupić też kamienie w kolorze szarym, żółtym, czarnym czy niebieskim. Nie bez znaczenia są aktualne trendy i moda. Starsze kolekcje i wzornictwo będą zdecydowanie tańsze i jeśli nie posiadamy dużej ilości pieniędzy dobrym rozwiązaniem jest poszukać tu swojej szansy. W ten sposób możemy nabyć ładny i wspaniale wykonany pierścionek w niskiej cenie. Jeżeli chcemy dodatkowo oszczędzić to wybierajmy popularne sklepy lub tak zwane sieciówki. Oprócz niższej ceny ich zaletą jest ogromny wybór biżuterii. Możemy też spróbować zamówić pierścionek podług interesującego nas wzoru w pracowni jubilerskiej, co wbrew powszechnemu mniemaniu wcale nie jest kosztowne. Ma dodatkowo tę zaletę, że nasza przyszła żona otrzyma oryginalną i niepowtarzalną biżuterie. Jeżeli postanowiliśmy nie oszczędzać na pierścionku, to możemy poszukać unikatowej biżuterii autorstwa znanych i prestiżowych marek jubilerskich. Powinniśmy mieć tylko świadomość, że cena takich pierścionków zaczyna się od kilku czy wręcz kilkunastu tysięcy dolarów. Zaleta tego typu biżuterii jest to, że mogą być traktowane jako długoterminowa lokata kapitału. Jeżeli nie chcemy lub nie mamy możliwości szukania pierścionka w galeriach handlowych to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości zakupu online. Współcześnie większość znanych sklepów oferuje już taką możliwość. Natomiast najbardziej praktyczną metodą jest udanie się do salonu jubilerskiego wraz z partnerką i wspólne wybranie pierścionka zaręczynowego.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top