Strona główna » Pompa ciepła powietrze woda: co to takiego?

Pompa ciepła powietrze woda: co to takiego?

Pompa ciepła powietrze woda: co to takiego?Pompa ciepła jest urządzeniem, które sprawdza się w przypadku ogrzewania budynków i wody użytkowej. Wyróżnia się pompy ciepła powietrzne oraz pompy powietrze woda. Tym razem skoncentrujemy się na tych drugich.

Jak działa pompa?

Pompa ciepła powietrze woda pracuje w układzie wodnym. Ogrzewanym czynnikiem jest w jej przypadku woda. System grzewczy, w którym jednym z elementów jest pompa ciepła powietrze woda posiada również jednostkę zewnętrzną, a także wewnętrzną. Ta druga wyposażona jest w skraplacz, czyli wodny wymiennik ciepła. To on oddaje ciepło to wody grzewczej. To właśnie woda grzewcza jest przez pompę obiegową tłoczona do instalacji grzejnikowej bądź podłogowej. Konsekwencją jest ciepło, jakie pojawia się w naszym domu.

Zdecydowanie więcej zalet

Pompy takie mają całe mnóstwo zalet. Najważniejszą jest oczywiście dostępność powietrza, które jest dolnym źródłem ciepła. Cecha ta sprawia, że taka pompa może znaleźć się praktycznie w każdym obiekcie, który chcemy ogrzać. Z powodzeniem sprawdzi się ona w przypadku zarówno całorocznych domów mieszkalnych, jak i domków letniskowych ulokowanych na działce. Co ważne, stosowanie takiej pompy nie wiąże się z koniecznością wykonania żadnej instalacji. Nie jest to potrzebne do tego, aby z powietrza pompa mogła pobierać ciepło. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest widoczna gołym okiem biała skrzynką, którą ulokować należy przed domem. Istotne jest jednak to, że taka pompa w ogóle nie zajmie nam miejsca w domu. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy nasz dom jest naprawdę niewielki.

Tańsze ogrzewanie

Pompa taka to również bardzo tanie ciepło. W zasadzie to od tej zalety powinniśmy zacząć. Decydując się na system oparty na takiej pompie, możemy być pewni, że uda się nam zaoszczędzić naprawdę wiele, jeśli porównamy system z pompą z tym tradycyjnym. Warto pamiętać, że wszędzie, gdzie stosowanie jest ogrzewanie elektryczne, możemy postawić na system z pompą. A to oznacza ogromne oszczędności, na których bez wątpienia zależy naprawdę każdemu.

Zobacz również: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-powietrzewoda-do-co-cwu-chlodzenia/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top