Sejfy kasjerskie – czym się różnią od pozostałych?

Sejfy kasjerskie – czym się różnią od pozostałych?

Sejfy kasjerskie – czym się różnią od pozostałych?

Mniej więcej każdy kojarzy jak wygląda sejf – wiele osób posiada go nawet w domu, jako zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi. Skoro jest tak przydatny w domu, to tym bardziej konieczne jest jego posiadanie w takich instytucjach, które obracają dużymi pieniędzmi – jak placówki banków czy sklepy.

Powstały nawet specjalne rodzaje sejfów, przeznaczone dokładnie do tego rodzaju miejsc – tak zwane sejfy kasjerskie.

W tekście wyjaśniamy krótko czym się różnią podobne sejfy od innych!

Sejfy kasjerskie to idealne rozwiązania do wszystkich stanowisk kasjerskich, gdzie obraca się dużą gotówką. Tego typu sejfy stanowią doskonałe zabezpieczenie, ponieważ dzielą się zwykle na dwie części – w pierwszej umieszczona jest kasa, w której mieszczą się pieniądze będące w obrocie, a na dole jest specjalny depozyt, gdzie wkłada się ich nadmiar, albo utarg po całym dniu. Istnieją co prawda również i takie przedsiębiorstwa, gdzie wszystkie pieniądze trafiają do jednego sejfu. Wiele osób chwali sobie podobne rozwiązanie, ponieważ należy strzec tylko i wyłącznie jednego elementu. Z drugiej jednak strony jego wyniesienie czy przedostanie się do niego sprawia, że tracimy wszystko – dlatego rozdzielenie funduszy na kilka sejfów kasjerskich jest nawet rozsądne.

Sejfy kasjerskie różnią się między sobą wielkością i stopniem ochrony

Warto zdecydować się na te najbardziej solidne i odporne, a w dodatku wzbogacone o systemy alarmowe, które na przykład włączają się, gdy ktoś próbuje otworzyć sejf niewłaściwym kodem. Takie ciche alarmy to olbrzymia pomoc – ewentualny złodziej może nawet nie zdawać sobie sprawy, że policja już po niego jedzie. W tym celu trzeba oczywiście podpiąć sejf do systemu ochrony – jest jednak tego wart.

Sejfy kasjerskie różnią się znacznie od sejfów innego typu – przeznaczone są bowiem ściśle dla kasjerów, będących pracownikami różnych instytucji. Sprawdzą się świetnie tak w sklepach spożywczych, jak i muzeach, w bankach czy na stacjach benzynowych. Niewątpliwie warto je mieć!

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *