Strona główna » Na co zwrócić uwagę ubezpieczając mieszkanie?

Na co zwrócić uwagę ubezpieczając mieszkanie?

Coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie mieszkania. Przed jakimi ryzykami warto się ubezpieczyć? Na co zwracać uwagę kupując polisę?

Zakres ochrony

Ubezpieczając mieszkanie, które znajduje się w bloku powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, aby wśród ryzyk znalazły się takie sytuacje jak: wybuch gazu, pożar, zalanie, skutki przepięcia w sieci elektrycznej. Zadbajmy także o to, aby polisa obejmowała kradzież z włamaniem. Podstawowa polisa może obejmować wyłącznie tak zwane gołe mury. Jeżeli wykupimy takie ubezpieczenie, to gdy wystąpi jedno ze zdarzeń objętych zakresem ochrony, to towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam tylko odszkodowanie za zniszczony sufit i ściany. Ale możemy wybrać również polisę, w której ochroną zostaną objęte także stałe elementy wyposażenia mieszkania: okna, framugi, zabudowa kuchni, glazura. Ubezpieczeniem można objąć również wyposażenie mieszkania. Zakresem ochrony możemy objąć także meble, przedmioty codziennego użytku, sprzęt AGD oraz sprzęt elektroniczny.

Wymagania ubezpieczyciela

Decydując się na wykupienie polisy, która będzie obejmowała ubezpieczenie mieszkania na wypadek kradzieży z włamaniem, musimy pamiętać o tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe wymaga, aby mieszkanie posiadało odpowiednie zabezpieczenia utrudniające włamanie. Na pewno w drzwiach wejściowych niezbędne będzie zamontowanie zamka wielozastawkowego. Być może konieczne będzie zamontowanie więcej niż jednego zamka, a nawet montaż drzwi antywłamaniowych. Dlatego zanim podpiszemy umowę poświęćmy kilka minut na dokładne przeczytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Pamiętajmy, że nie spełnienie chociaż jednego z warunków postawionych przez towarzystwo ubezpieczeniowe oznacza, że gdy dojdzie do zdarzenia objętego zakresem ochrony, ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.

Warto wiedzieć, że standardowe ubezpieczenie nie obejmuje ochroną dzieł sztuki, zbiorów kolekcjonerskich i biżuterii. Trzeba je ubezpieczać oddzielnie. Do ubezpieczenie warto dołączyć polisę Domowe Assistance.

Sprawdź również: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-mieszkania

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top