Strona główna » Najtańsze ubezpieczenie OC – dla kogo przeznaczone?

Najtańsze ubezpieczenie OC – dla kogo przeznaczone?

Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na obowiązkowe oraz dobrowolne, przy czym każdy właściciel pojazdu musi wykupić OC. Autocasco, Assistance, ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – to wszystko jest już dodatkowe i nie trzeba mieć takowych polis, chociaż niewątpliwie mieć je warto.

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które gwarantuje wypłatę odszkodowania innym uczestnikom ruchu, jeśli osoba ubezpieczona w jakiś sposób na przykład uszkodzi ich wóz. Ochrona w przypadku polisy OC jest wszędzie podobna, jednak już ceny ubezpieczeń w poszczególnych firmach są różne. Nawet jeśli jednak w każdej zapłacimy nieco inną cenę, to ogólnie rzecz biorąc każdy kierowca jest mniej lub bardziej wiarygodny dla wszystkich takich firm. Przekłada się to oczywiście na ceny. Ponieważ wszyscy muszą wykupić tego rodzaju ubezpieczenie, każdy się zastanawia dla kogo przeznaczone są najtańsze opcje. Wyjaśniamy!

Koszty ubezpieczenia a wiarygodność

Jeśli jeździsz bezwypadkowo, jesteś dla każdej firmy ubezpieczeniowej bardziej wiarygodny. To prawda, że każdemu może się coś przytrafić, jednak potencjalnie ryzyko konieczności wypłaty ubezpieczenia jest niższe w Twoim przypadku, niż w przypadku osoby która co jakiś czas ma jakieś kłopoty na drodze. Dlatego wszystkie firmy tego typu zwracają uwagę na historię potencjalnego klienta oraz szczegóły, które go dotyczą – jak wiek, czy też data otrzymania prawa jazdy. Liczą się jednak i szczegóły dotyczące wozu. Data produkcji, przebieg, rodzaj pojazdu – to wszystko ma wpływ na wysokość opłaty za każde ubezpieczenie – w tym ubezpieczenie OC.

Samodzielne obliczanie składki

Podsumowując, najtańsze ubezpieczenie jest przeznaczone dla tych osób, które są bardziej wiarygodne dla wszystkich firm ubezpieczeniowych. Wiadomo, że każda z nich chciałaby mieć kolejnego klienta, ale nie musieć mu płacić – jeśli zaś jest mniejsze ryzyko, że to będzie konieczne, cena polisy spada. W tej chwili obliczanie OC jest dużo prostsze niż dawniej, zatem sami możemy sprawdzić na ile jesteśmy wiarygodni dla ubezpieczycieli. Możemy zweryfikować ewentualne koszty polisy w konkretnej firmie, korzystając z umieszczonego na jej stronie internetowej kalkulatora online.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top