Strona główna » Kiedy otrzymamy odszkodowanie z NNW?

Kiedy otrzymamy odszkodowanie z NNW?

Kiedy uważamy, że ubezpieczenie obowiązkowe OC nie jest dla nas wystarczającą ochroną, to powinniśmy zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia. Dobrym wyborem jest NNW. Online jesteśmy w stanie podpisać stosowną umowę dotyczącą tego typu ubezpieczenia w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Kiedy to działa?

Samo ubezpieczenie komunikacyjne NNW zadziała, kiedy dojdzie do wypadku samochodowego, w którego efekcie doznamy uszczerbku na zdrowiu lub zginiemy. Warto jednak zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia. Podstawowy zakres polisy najczęściej nie obejmuje dodatkowych świadczeń, jak opieka w czasie hospitalizacji, pomoc medyczna, zwrot kosztu zakupu protez. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest poświęcenie kilku złotych więcej i wykupienie szerszego zakresu ochrony. Samo ubezpieczenie nie działa tylko, kiedy samochód jest w ruch. Jeśli wypadek zaistnieje podczas wysiadania lub wsiadania do samochodu, także otrzymamy odszkodowanie. Te przysługuje nam także podczas załadunku i wyładunku, postoju na trasie, naprawy i garażowania oraz upadku, wybuchu lub pożaru pojazdu.

Kiedy nie dostaniemy odszkodowania?

Istnieją też przypadki, kiedy odszkodowanie nie zostanie nam wypłacone. Najczęściej z zakresu ubezpieczenia wyłączone są wszelkie urazy, do których doszło w wyniku jazd wyścigowych, konkursowych, samochodowych pokazów kaskaderskich oraz treningów do nich. Zabronione jest także prowadzenia pojazdu przez kierowcę bez ważnego, wymaganego dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. W takim przypadku raczej nie możemy bowiem liczyć na wypłatę odszkodowania. Nie wolno nam także kierować pojazdem po użyciu alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających, substancji psychotropowych, a także podobnie działających leków. Co oczywiste odszkodowanie nie należy się nam, kiedy do wypadku doszło przy usiłowaniu popełnienia przestępstwa czy też, kiedy chcieliśmy popełnić samobójstwo. Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w ramach ubezpieczenia NNW, kiedy do utraty zdrowia doszło w efekcie terroryzmu lub sabotażu.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top