Strona główna » Trzy rzeczy, na które warto zwrócić uwagę ubezpieczając dom

Trzy rzeczy, na które warto zwrócić uwagę ubezpieczając dom

Wybór ubezpieczenia domu jest zwykle dokonywany ze szczególną starannością i trudno się temu dziwić. Mamy świadomość tego, jak kosztowną inwestycją był jego zakup i robimy wszystko, by sytuacja, której nie jesteśmy w stanie zapobiec, nie była w stanie tego zniszczyć.

Oczywiście, nie każda oferta jest tak samo atrakcyjna. Na czym powinno więc zależeć nam w pierwszej kolejności?

Poznaj zakres ubezpieczenia

Jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań najlepszej z ofert warto zadać sobie pytanie o to, jakie zagrożenia są tymi, przed którymi chcemy być chronieni. Niektóre ubezpieczenia obejmują przede wszystkim zdarzenia losowe takie, jak pożar i powód, nie brakuje jednak osób, które uważają, że ubezpieczenie domu nie ma większego sensu, jeśli nie stanowi ochrony przed włamaniem, rabunkiem, kradzieżą albo dewastacją. Jeśli oferta wydaje się nam atrakcyjna, nie dostrzegamy w niej jednak ryzyka, które jest dla nas szczególnie ważne, zawsze możemy zapytać o możliwość skorzystania z opcji dodatkowej. Czasem możliwe jest nawet samodzielne skomponowanie polisy i choć opcja taka jest wybierana stosunkowo rzadko, nie jest już wcale rozwiązaniem szczególnie drogim.

Poznaj przedmiot ubezpieczenia

Może się wydawać, że skoro w centrum naszego zainteresowania znajduje się ubezpieczenie domu, pytanie o jego przedmiot wcale nie jest zasadne. Tymczasem okazuje się, że nie każdy ubezpieczyciel podchodzi do niego w ten sam sposób. Dobrze więc wiedzieć z pewnym wyprzedzeniem, czy składka obejmuje też ochronę przydomowego garażu i altanki na działce, czy tez wymaga to wykupienia dodatkowej polisy lub zapłacenia wyższej składki.
Poznaj ogólne warunki ubezpieczenia

Żadne ubezpieczenie nie działa zawsze i wszędzie. Strony nakładają na siebie określone obowiązki i jeśli nie będziemy się z nich wywiązywać, może okazać się, że nie otrzymamy pieniędzy nawet pomimo tego, że płaciliśmy składkę terminowo. Aby uchronić się przed taką sytuacją, warto zainteresować się ogólnymi warunkami ubezpieczenia jeszcze przed podpisaniem umowy.

Zobacz też: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/dom-lub-mieszkanie-www/ubezpieczenie-domow-mieszkan-cztery-katy

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top