Strona główna » Sofa, czy kanapa?

Sofa, czy kanapa?

Sofa, czy kanapa?Metraże naszych mieszkań rzadko kiedy są na tyle duże, że możemy sobie pozwolić na urządzenie oddzielnej sypialni. W większości pokój dzienny musi nam służyć zarówno do przyjmowania gości, jak też jako sypialnia. Urządzając pokój dzienny stajemy więc przed koniecznością wybrania mebla, który będzie mógł nam służyć zarówno w ciągu dnia, jak również i nocą.

Rozkładana sofa – idealna do małego mieszkania

W sklepach jest bardzo duży wybór takich wielofunkcyjnych mebli. Są wśród nich zarówno sofy rozkładane, jak również rozkładane kanapy i narożniki. Każdy z nich ma swoje zalety, ale ma również wady. O tym, który z nich wybierzemy zadecydować powinna przede wszystkim powierzchnia naszego mieszkania. Jeżeli nasz pokój dzienny ma mały metraż, to najlepiej sprawdzi się rozkładana sofa. Dzięki niej łatwiej zagospodarujemy przestrzeń w niewielkim pokoju, gdyż zajmuje ona niewiele miejsca w ciągu dnia.

 Postaw na wysoką jakość obicia i łatwy mechanizm rozkładający

Rozkładane sofy sprawdzają się nie tylko w pokojach dziennych. Sprawdzają się także w pokojach dla dzieci i oczywiście w pomieszczeniach, które pełnią wyłącznie funkcję salonu. Na rynku jest bardzo bogata oferta rozkładanych sof. Możemy wybierać pomiędzy sofami z tapicerką wykonaną z tkanin, pomiędzy sofami z tapicerką ze skóry. W tym ostatnim przypadku mamy do wyboru skórę naturalną lub tak zwaną ekoskórę. W przypadku sofy, która ma nam służyć także do spania jakość materiałów obiciowych i użytego wypełnienia nabierają szczególnego znaczenia. Nie mogą one być wykonane z materiałów niskiej jakości, gdyż ulegną one bardzo szybko odkształceniom. Taka sofa niezwykle szybko przestanie być wygodna zarówno do siedzenia, jak i do spania. Ważny jest również mechanizm rozkładający. Musi on być tak skonstruowany, aby sofę można było szybko rozłożyć i złożyć. Do pomieszczeń wielofunkcyjnych, czyli takich, które muszą pełnić funkcję pokoju dziennego, jak i sypialni powinniśmy wybierać meble nie tylko o wysokich walorach estetycznych, ale także użytkowych. Rozwiązaniem, które w takich pomieszczeniach doskonale się sprawdzi jest rozkładana sofa.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top