Funkcjonalne narożniki modułowe

Funkcjonalne narożniki modułowe

Klasyczne narożniki mogą kojarzyć się przede wszystkim jako meble wypoczynkowe stosowane w małych pomieszczeniach. W istocie, ten typ mebli doskonale sprawdza się w takich warunkach. Nadal możliwe jest korzystanie z mebla wypoczynkowego przy jednoczesnym zaoszczędzeniu miejsca w pomieszczeniu. Dodatkowo narożniki powodują wizualne powiększenie praktycznie każdego pomieszczenia, w którym zostaną zastosowane. Ale także narożniki mogą być z powodzeniem stosowane zarówno w większych pomieszczeniach, spotkamy się wręcz z meblami tego typu, które projektowane są właśnie z myślą o większych pomieszczeniach.

Funkcjonalne narożniki modułoweMowa przede wszystkim o narożnikach modułowych, oczywiście z funkcją spania. Jako mebel wypoczynkowy tego typu narożnik charakteryzuje się przede wszystkim możliwością dostosowania do wymagań użytkowników. Tak zwane moduły można dostosowywać do swoich potrzeb, w różny sposób konfigurując sam narożnik, a nawet niektóre z owych modułów całkowicie od narożnika odłączać. Jednak największą zaletą nowoczesnych narożników jest właśnie funkcja spania. Jeśli narożnik takową funkcję posiada, to warto jest także zwrócić uwagę na to, czy znajdziemy w nim także pojemnik na pościel, tak jak w klasycznych meblach wypoczynkowych. W niektórych modelach dostępne są jeszcze dodatkowe schowki.

Najważniejszy jest jednakże rzecz jasna rozkładany stelaż, który może zamienić funkcjonalny narożnik w wygodne łóżko do spania. Im prostszy mechanizm tym oczywiście lepiej dla użytkownika. Najwygodniejsze narożniki z funkcją spania to takie, w których rozłożenie stelaży wymaga jak najmniejszej liczby czynności. Zastosowanie prostszego mechanizmu oznaczać będzie także jego dłuższą żywotność. Tak samo jak przy wyborze zwykłego łóżka także i tutaj należy zwrócić uwagę na jakość ora wygodę. Istnieje możliwość dopasowania poziomu twardości zastosowanego materaca. Rozmiary narożnika już po jego rozłożeniu mogą się znacząco różnić, w zależności nie tyle od wielkości samego mebla co od jego modelu oraz zastosowanego, rozkładanego mechanizmu.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz