Strona główna » Jak urządzić małe mieszkanie

Jak urządzić małe mieszkanie

Wielu z nas nie stać na duże mieszkania. Przy cenach kształtujących się często na poziomie powyżej siedmiu tysięcy złotych za metr kwadratowy, mało kto dostanie obecnie kredyt na wielopokojowy lokal (nie mówiąc nawet o kupnie za gotówkę). Często kupujemy więc mniejsze nieruchomości i staramy się jakoś wycisnąć z nich maksimum przestrzeni.

Jak urządzić małe mieszkanieOkazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Przy zastosowaniu paru sztuczek i wybraniu odpowiednich mebli, nawet niewielka kawalerka może sprawiać wrażenie przestronnej i mądrze zagospodarowanej.

Jedną z rzeczy, które zabierają najwięcej miejsca jest bez wątpienia łóżko. Często potrafi zająć ono nawet połowę sypialni. Innym meblem, który znacznie zmniejsza dostępną przestrzeń jest kanapa. Dla wielu ludzi jest to mebel równie ważny, jak łóżko, często bowiem spędzają na niej większość wolnego czasu po powrocie z pracy.

Na szczęście istnieje rozwiązanie, które łączy w sobie te dwa meble. Są nim narożniki z funkcją spania. W dzień mogą służyć za wygodną kanapę, na której można komfortowo rozsiąść się z laptopem czy przed telewizorem, a na noc da się je rozłożyć i dobrze wyspać. Narożniki z funkcją spania wygodą nie odstają od zwykłych łóżek, są za to bardziej funkcjonalne i zajmują zdecydowanie mniej miejsca.

Innym dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań będą składane blaty i stoły do kuchni. Często potrzebujemy ich jedynie na krótką chwilę, żeby przygotować i zjeść posiłki. Przez resztę dnia, zajmują tylko  miejsce, które mogłoby posłużyć na przykład do pracy czy zabawy.

Podobnie zresztą z krzesłami. Dobrze mieć w domu parę wygodnych foteli, ale krzesła do kuchni z powodzeniem można zastąpić składanymi modelami z drewna lub tworzywa sztucznego. Sporo miejsca można także zaoszczędzić w łazience zamieniając wannę na prysznic, albo wybierając wiszące regały zamiast zajmujących sporo miejsca na podłodze, dużych szaf.

Urządzenie małego mieszkania nie jest wiec łatwą sprawą, jednak przy odpowiednim przemyśleniu projektu można osiągnąć imponujące efekty. Przy okazji można się też świetnie bawić dobierając odpowiednie meble tak, aby były jednocześnie ładne i funkcjonalne.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top