Strona główna » Połączenie salonu i jadalni

Połączenie salonu i jadalni

Doskonałym połączeniem może być połączenie salonu z jadalnią oraz kuchnią. Łącząc te pomieszczenia można uzyskać sporo otwartej przestrzeni, jednocześnie też zacierać mogą się sztywne podziały pomiędzy nimi, co pozwala na ciekawszą pod wieloma względami aranżację wnętrza.

W jadalni z pewnością zyskamy wtedy więcej miejsca, tak więc pojawić mogą się w niej meble takie jak stoły okrągłe, których raczej nie zastosujemy w typowej, charakteryzującej się niewielkimi rozmiarami kuchni. Takie połączenie pomieszczeń to także wygoda nie tylko podczas jedzenia ale także i przygotowywania posiłków.

stoły okrągłe

Połączenie salonu i jadalniUnikamy wtedy też wstawiania większego stołu do salonu, gdzie pojawić może się wygodny, ale już oczywiście mniejszy stolik. Może być to jak najbardziej szklany stolik. Jeśli zrezygnujemy z typowej aranżacji wnętrza w swoim salonie to pomyśleć można o meblach takich jak narożniki rozkładane. Umieszczenie narożnej kanapy pod ścianą powoduje że salon wydaje się wizualnie większy, jednocześnie także faktycznie uzyskuje się więcej wolnego miejsca w salonie. Tak samo jak inne meble wypoczynkowe tak i kanapa narożna może być meblem rozkładanym. Po rozłożeniu, przystosować można ja na przykład do spania. Tak samo jak w typowa kanapa może być ona wyposażona w pojemnik na pościel. Oczywiście takie narożniki mają ogromny wręcz wpływ na wygląd salonu.

narożniki rozkładane

Można je jak najbardziej łączyć z tradycyjnymi zestawami wypoczynkowymi typu 3 2 1. Kanapa narożna może być też zaprojektowana w taki sposób, że zmieści się na niej większa liczba osób, poczynając oczywiście od trzech. Na pewno też nie będzie większych problemów z tym gdzie w salonie powinna się taka kanapa znaleźć. Rozważyć można także umiejscowienie w swoim salonie dwóch takich kanap co także może być bardzo ciekawym rozwiązaniem stylistycznym. Bez trudu także znajdziemy regulowane kanapy narożne, które o wiele łatwiej można dostosować do swoich wymagań. Na kanapie narożnej dobrze prezentować będą się także ozdobne poduszki, które jednocześnie mogą ocieplić wnętrze.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top