Strona główna » Pizza w Zakopanem

Pizza w Zakopanem

Pizza jest daniem wywodzącym się z kuchni włoskiej. Już bardzo dawno popularność tego dania przekroczyła granice Półwyspu Apenińskiego. Pizzą można zjeść w zakątkach świata znacznie oddalonych od Włoch. Amatorów tego dania jest mnóstwo także w naszym kraju. Dobra pizza Zakopane serwuje wiele pizzerii.

Popularne rodzaje pizzy

Pierwszą pizzerię otworzono w Słupsku w roku 1975. Lokal ten czynny jest do dzisiaj. Wzorem Słupska poszło wiele miejscowości; dzisiaj pizzę można zjeść nie tylko w nadmorskich miejscowościach. Pizzę zjemy chyba w każdym mieście i to często bez konieczności wychodzenia z domu. Od dawna w wielu pizzeriach pizzę można zamówić na wynos telefonicznie. Rozwiązaniem, które pojawiło się stosunkowo niedawno jest pizza przez internet. Menu większości pizzerii składa się z wielu rodzajów pizzy. Do tych, które koniecznie muszą znaleźć się w karcie należy klasyczna Margherita. Do jej przygotowania nie potrzeba dużej ilości składników, muszą to być jednak składniki świeże i najwyższej jakości. Pizzerie, które stawiają na jakość, niezbędne składniki importują z Włoch. Co ciekawe, właściciele pizzerii sprowadzają z Włoch nie tylko oryginalną mozzarellę z mleka bawolic i pomidory San Marzano, ale często także mąkę. Najlepsza pizza powstaje bowiem z mąki typ „00”, którą czasem w Polsce jest trudno dostać. Do popularnych wśród Polaków rodzajów pizzy należy także pepperoni. To pizza wybierana przez osoby, które lubią naprawdę wyraziste, ostre smaki. Lubimy także pizzę po hawajsku. To pizza z kurczakiem i ananasem, a więc stosunkowo słodka.

Ulubione dodatki

Sos pomidorowy, ser mozzarella to dodatki, które znajdziemy na każdej pizzy. Ale na jej wierzchu można ułożyć również salami, filety anchois, szynkę parmeńską czy prosciutto cotto, drylowane oliwki. Do składników ulubionych przez Polaków należą pieczarki i cebula. Chętnie zamawianym rodzajem pizzy jest capricciosa. Na jej wierzchu układa się gotowaną szynkę, grzyby, oliwki i karczochy. Amatorów znajduje także pizza bianca.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zakopane-krupowki

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top