Strona główna » Kuchnia włoska i królowa dań pizza

Kuchnia włoska i królowa dań pizza

Kuchnia włoska i królowa dań pizzaCoraz częściej spotykamy się z rodziną czy przyjaciółmi w restauracji. Często też zamiast samodzielnie gotować obiad wolimy zjeść go w restauracji. Powody, dla których jemy w restauracjach są bardzo różne. Niezależnie jednak od tego, dlaczego wybieramy restaurację daniem, które często w nich zamawiamy jest pizza.

Dlaczego pizzy nie przygotowujemy sami?

Jesteśmy po prostu zapracowani, a oczekiwanie na wyrośnięcie ciasta na pizzę to około ośmiu godzin. To dlatego, gdy mamy ochotę zjeść pizzę wolimy wyjść do restauracji. Do tego z pewnością nie potrafimy idealnie odtworzyć smaku charakterystycznego dla tradycyjnej włoskiej pizzy.

Jak grube ciasto najczęściej wybieramy?

W każdym regionie Włoch pizza ma inną grubość ciasta. Na południu Włoch i na Sycylii jest ono bardzo grube. Im dalej na północ, tym ciasto na pizzę staje się bardziej cienkie. Pizzę na najbardziej cienkim cieście można zjeść we Florencji. Nie ma więc z góry określonej grubości spodu pizzy, możemy zamówić pizzę na spodzie, który najlepiej nam smakuje.

Dodatki, które preferujemy

Możemy zamówić pizzę z dodatkami, które najbardziej lubimy. To danie, które sprawdza się nie tylko z klasycznymi dodatkami takimi, jak pomidory, mozzarella i bazylia. Na wierzchu pizzy mogą znaleźć się także wydrylowane oliwki, fileciki anchois, czosnek, cebula, papryka, grzyby (najczęściej wybieramy pieczarki), salami. Popularne stają się także pizze z warzywami. Wśród nich najczęściej wybierana jest pizza z karczochami. Ulubioną przez Polaków pizzą jest capricciosa. Na jej wierzchu układa się wspomniane już karczochy, grzyby, gotowaną szynkę, oliwki, mozzarellę i pomidory. Jest to więc bardzo bogata wersja pizzy. Pizzę można przygotować także z dodatkiem mielonej wołowiny, a w wersji wegetariańskiej z jajkami i szpinakiem. Można zamówić także pizzę z owocami morza, tuńczykiem albo z czterema serami. Często zamiast świeżych pomidorów wybierane są suszone. Wybór dodatków jest tak duży, że każdy może zamówić pizzę, której smak najlepiej mu odpowiada.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top