Strona główna » Jak mieć piękne włosy?

Jak mieć piękne włosy?

Jak mieć piękne włosy?Bardzo trudnym okresem dla włosów jest zima. W tym okresie wielu z nas odżywia się dość monotonnie, efektem są niedobory witamin i minerałów. Dlatego też warto poszukać w aptekach albo sklepach zielarskich leków na włosy. Jakich składników warto w nich szukać?

Preparaty wielowitaminowe

Najczęściej zawierają witaminę A, C, E oraz  witaminy z grupy B. Wśród witamin, które powinien zawierać dobry i skuteczny lek na włosy nie powinno brakować także witaminy H, która jest bardziej znana pod nazwą biotyna. Niektóre preparaty zawierają dodatkowe składniki: wyciąg ze skrzypu polnego, cynk, żelazo, drożdże. Im więcej składników zawiera wybrany lek, tym jest on bardziej skuteczny, ale jest także droższy. Ubogi skład nie oznacza, że lek w ogóle nie działa – działa, ale na efekty trzeba poczekać trochę dłużej.

Preparaty złożone

Należy szukać w nich przede wszystkim pierwiastków mineralnych, które się niezbędne, aby mieć naprawdę piękne włosy. Najważniejsze są: cynk, krzem (często pochodzi on z bambusa), żelazo i miedź. Do tych preparatów także są często dodawane dodatkowe składniki. Może to być wspomniana już biotyna czy drożdże. Już jakiś czas temu pojawiły się na rynku preparaty wzmacniające włosy z dodatkiem choliną, wapnem i proteinami z soi. Związki mineralne często uzupełniane są wyciągiem z ziół, głównie pokrzywy i skrzypu polnego.

Preparaty tylko ziołowe

W większości zawierają one tylko wyciąg ze skrzypu polnego, czasem także wyciąg z pokrzywy i błonnik. Wiele osób wybiera je właśnie z uwagi na to, że są one wyprodukowane wyłącznie z ziół, do tego cena tych preparatów jest wyjątkowo atrakcyjna.

Im włosy są mniej zniszczone, tym szybciej pojawiają się efekty zażywania leków na włosy. W przypadku mało nasilonego problemu, na efekt czeka się naprawdę bardzo krótko, po około dwóch tygodniach regularnego zażywania tabletek. Skutkiem ubocznym zażywania preparatów zawierających wyciąg z pokrzywy i skrzypu może być częstsze oddawanie moczu, gdyż są to zioła moczopędne. Należy ostrożnie przyjmować preparaty z dużą dawką witaminy A.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top