Strona główna » Tabletki na wypadanie włosów

Tabletki na wypadanie włosów

Tabletki na wypadanie włosówNadmierne wypadanie włosów dotyka wiele kobiet. Często jest to także problem mężczyzn. Czy są leki, które nadmierne wypadanie włosów mogą powstrzymać?

Przyczyny wypadania włosów

Jedną z częstych przyczyn wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn są zmiany hormonalne związane z ciążą, menopauzą lub andropauzą. Ale przyczyn wypadania włosów jest znacznie więcej. Mogą to być:

–    choroby tarczycy;

–    stosowanie leków;

–    niedobór witamin (A i E) i składników mineralnych (cynku, krzemu, żelaza);

–    zabiegi pielęgnacyjne, które uszkadzają strukturę włosa, na przykład trwała ondulacja;

–    stres.

Jakie leki na wypadanie włosów można stosować?

W przypadku, gdy winę za wypadanie włosów ponosi nadczynność czy niedoczynność tarczycy, problem powinien się przynajmniej zmniejszyć po ustabilizowaniu hormonów tarczycy. W każdym przypadku warto sięgnąć także po preparaty witaminowe, które uzupełnią niedobory witamin i składników mineralnych. Preparaty te powinny zawierać szczególnie witaminę A, C, E oraz witaminy z grupy B, w tym także witaminę B7, która często występuje pod nazwą biotyna. Do produkcji wielu preparatów na wypadające włosy używane są bardzo często także inne składniki. Mogą to być: wyciąg z kiełków pszenicy, aminokwasy siarkowe, drożdże piwne. Wiele osób bardzo chwali także ziołowe preparaty, które zawierają wyciąg ze skrzypu polnego. Preparaty na wypadające włosy działają kompleksowo. Uzupełniają niedobór witamin i składników mineralnych, zatrzymują wypadanie włosów, stymulują ich wzrost i wzmacniają je. Efektem jest więc nie tylko to, że włosy przestają wypadać. Po kuracji włosy są lśniące i zdrowe.

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele. Bardzo często dotyka ono osoby, których dieta jest uboga w białka, witaminy i sole mineralne. Na rynku jest szereg preparatów, które te niedobory uzupełnią. Ich składniki zostały dobrane pod kątem składników odżywczych, których włosy potrzebują najbardziej. Zawierają więc witaminy z grupy B, krzem, żelazo, cynk. Trzeba je stosować regularnie przez kilka tygodni.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top