Strona główna » Wsparcie dla włosów

Wsparcie dla włosów

Wsparcie dla włosówCoraz więcej kobiet narzeka na problemy z włosami. Wśród przyczyn bardzo często wymieniane są błędy w ich pielęgnacji, skażenie środowiska, w którym żyjemy i stres. W bardzo wielu przypadkach receptą na problemy nie są drogie kosmetyki, ale leki z apteki.

Wyciąg ze skrzypu polnego

To jeden z preparatów, po który warto sięgnąć, gdy mamy zniszczone włosy, którym przyda się silna regeneracja. Wśród tych preparatów można znaleźć też takie, które dodatkowo zawierają także wyciąg z pokrzywy i błonnik. Dzięki tym dodatkowym składnikom dostarczamy organizmowi kompletu niezbędnych witamin i minerałów, a dodatkowo lepiej możemy kontrolować swoją wagę ciała. Wyciąg ze skrzypu ratuje nie tylko zniszczone włosy, ale także paznokcie. Zażywane regularnie (preparaty mają postać tabletek) bardzo szybko poprawiają kondycję włosów i paznokci.

Gdy włosy wypadają

Bardzo często jest to sygnał niedoboru witamin i składników mineralnych. W takim przypadku dobrej kondycji włosom nie przywrócą nowe kosmetyki do ich pielęgnacji. Trzeba sięgnąć po specjalistyczne preparaty dostępne w aptekach. Wśród nich są nie tylko suplementy diety zawierające komplet niezbędnych witamin i minerałów, ale także dodatkowo wzbogacone na przykład wyciągiem z bambusa czy biotyną  Preparaty te ograniczają wypadanie włosów, regulują ich prawidłowy wzrost, odbudowują komórki skóry. Stosowane systematycznie poprawiają stan włosów. W przypadku problemów z włosami w suplementach diety warto szukać także takich składników jak cynk i selen. Pierwiastki te także bardzo korzystnie wpływają na stan włosów, dodatkowo poprawiają wygląd cery.

Preparaty na poprawę kondycji włosów są dostępne bez recepty, sprzedawane są także w dobrych sklepach zielarskich. Wiele z nich zawiera wyciągi z ziół. Nie oznacza to jednak, że nie mogą wywołać niepożądanych skutków. Pamiętajmy więc, aby przeczytać dołączoną do preparatu ulotkę i stosować preparat zgodnie z zaleceniami. Zwiększając dawkę nie sprawimy, że włosy szybciej odzyskają dobrą kondycję.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top