Strona główna » Jak mieć piękne włosy?

Jak mieć piękne włosy?

Jak mieć piękne włosy?Wiele kobiet ma problemy z włosami. Zapominają, że ich dobra kondycja zależy nie tylko od kosmetyków. Wpływa na nią także tryb życia i sposób odżywiania się. Wypadające włosy mogą świadczyć o tym, że organizm cierpi na brak składników odżywczych. Trzeba go wtedy wspomóc sięgając po suplementy diety.

Jakich leków mogą potrzebować nasze włosy?

Na kondycję włosów bardzo niekorzystnie wpływa stres. Bardzo często jest on jedną z przyczyn wypadania włosów. Długotrwałe napięcie czy silne emocje mogą prowadzić do zahamowania rozwoju mieszków włosowych. Jest to sygnał, że w organizmie może brakować magnezu. Stąd też wśród leków na włosy są suplementy z dodatkiem magnezu. Lekiem w tym przypadku może też okazać się picie wzbogaconej magnezem wody. To lek, który jest najbardziej dla nas naturalny. Włosy mogą wypadać także na skutek anemii. Nie pomogą w tej sytuacji nowe, nawet najdroższe kosmetyki do pielęgnacji włosów. Trzeba więc przede wszystkim zacząć leczyć anemię. Konieczna jest nie tylko zmiana diety, ale także zażywanie preparatów z żelazem.

Preparaty ziołowe na włosy

Po preparaty zawierające wyciągi z pokrzywy i skrzypu polnego mogą sięgnąć wszyscy, którzy są niezadowoleni z kondycji swoich włosów. W preparatach tych znajdują się wszystkie niezbędne dla zdrowego wyglądu włosów witaminy i składniki mineralne. Na rynku dostępne są także preparaty, które zawierają tylko wyciąg ze skrzypy polnego. Działają one równie skutecznie. Wpływają na strukturę włosów od wewnątrz, są idealne w przypadku, gdy włosy są silnie zniszczone stosowaniem niewłaściwych kosmetyków i błędami żywieniowymi. Dodatkowy bonus ich stosowania: poprawiają także kondycję paznokci. W aptekach dostępne są także preparaty, które uzupełniają niedobory biotyny. One także skutecznie poprawiają kondycję włosów. W zachowaniu zdrowych włosów pomagają także preparaty z cynkiem. Oczywiście preparatów tych nie stosujemy wszystkich jednocześnie, w ten sposób zamiast sobie pomóc, możemy sobie zaszkodzić.

Pamiętajmy, że leki na włosy nie zastępują racjonalnej, urozmaiconej diety.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top