Strona główna » Jak gustownie urządzić sypialnię

Jak gustownie urządzić sypialnię

Chyba nie muszą nikomu przypominać, iż przesypiamy około 30% życia, a czas ten spędzamy najczęściej we własnej sypialni, dlatego powinna być ona urządzona w taki sposób, aby umożliwiała nam jak najlepszy wypoczynek.

Radząc się dekoratorów wnętrz w tej kwestii możemy dowiedzieć się co nieco o panującej modzie oraz zasadach Feng Shui, których ponoć trzeba przestrzegać przede wszystkim podczas aranżacji sypialni. Życie zgodnie z tymi zasadami może wprawić nas w dobre samopoczucie oraz lepszy humor. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej regułom tej sztuki.

Jak gustownie urządzić sypialnięWygoda i spokój

Mówi ona, iż sypialnia ma największe znaczenie w naszym domu, ponieważ to tam wypoczywamy i zbieramy siły do życia, więc powinna sprawiać wrażenie łagodnej i przyjaznej wyciszeniu się. Najlepiej więc, by był to pokój odizolowany od reszty mieszkania, gdzie nie dobiegać będą żadne hałasy. Odpowiednie rozłożenie mebli wysokiej jakości powinno również pomóc utrzymać harmonię. Najważniejszym jej punktem jest łóżko, ponieważ bez niego nie ma mowy o sypialni. Tutaj nie tylko materac powinien być najwyższej jakości, ale również cały stelaż. Najlepiej by był on wykonany z naturalnego drewna, dzięki czemu zyska wytrzymałość, a przy tym będzie doskonale wyglądał.

komody

O istocie dobrego materaca chyba nie muszę zbyt dużo mówić, gdyż wiadomo, że im będzie on wygodniejszy to tym lepszy sen nam zagwarantuje. Jeżeli chodzi o szerokość łóżka to w przypadku gdy mają na nim spać dwie osoby minimalny rozmiar wynosi 160cm. Samo położenie łóżka również musi być dobrze przemyślane. Nie może znajdować się ono naprzeciwko drzwi, ani pomiędzy nimi, a oknem. Ponadto powinno być one ustawione głową do ściany, dzięki czemu będziemy mogli doświadczyć lepszego przepływu pozytywnej energii. Meble w sypialni powinny być ograniczone do minimum, dlatego oprócz niego można pozwolić sobie na stoliki nocne oraz komody, w których można umieścić na przykład bieliznę oraz ręczniki. Dobrym pomysłem może być także lustro, które zwiększa optycznie przestrzeń i jest bardzo praktyczne.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top