Komody jako praktyczne i funkcjonalne meble

Komody jako praktyczne i funkcjonalne meble

Trendy i upodobania dotyczące mebli stosunkowo szybko się zmieniają, ale śmiało wskazać możemy przynajmniej kilka rodzajów mebli, które nie zmieniają się zasadniczo nawet na przestrzeni wielu lat. Stwierdzenie to dotyczy jak najbardziej komody, która jest stosowana w naszych domach już od stuleci. Po raz pierwszy tego typu meble zastosowano w siedemnastym wieku. Dzisiaj spotkać można je niemalże wszędzie. Komoda, to przede wszystkim mebel wykonany tradycyjnie z drewna, w prostokątnym kształcie, oczywiście wyposażony w szuflady. Ich liczba jest uwarunkowana od rozmiarów samej komody oraz jej zastosowania. Może być ona jednakże dosyć mocno zróżnicowana.

Komody jako praktyczne i funkcjonalne meble W największych komodach spotkać można nawet do kilkunastu szuflad, czasem w różnych rozmiarach. Zwieńczeniem klasycznej komody jest funkcjonalny blat. Typowe przeznaczenie to przechowywanie ubrań czy też drobiazgów, a sama komoda umiejscawiana jest najczęściej w pokojach dziennych, przedpokojach czy też w sypialni. Obecnie stosuje się bardzo zróżnicowane formy tego typu mebli, które są oczywiście dostosowywane do różnych zadań. Bez trudu znajdziemy więc specjalne komody przystosowane chociażby do pokoi dziecięcych. Znaleźć można także specjalne modele dostosowane do łazienki. Najbardziej znanym połączeniem jest dodanie do samej komody lustra, na ogół podwieszanego na ścianie przy której komoda zostanie umiejscowiona.

Komoda doskonale nada się wtedy jako miejsce do wykonania makijażu, co jest tutaj bez wątpienia jedną z dużych zalet samego mebla. Jeśli zdecydujemy się na komodę w salonie czy pokoju gościnnym to można pomyśleć także o modelach, które są odpowiednio przyozdobione. Klasyczne komody były zresztą bardzo bogato zdobione. Po dziś dzień zresztą w wielu wnętrzach stosowane są antyki, wśród których dużą popularnością cieszą się właśnie zabytkowe komody. Nowoczesne meble mają tą zaletę, że dowolnie można dopasować ich wymiary, a co za tym idzie zarówno układ jak i głębokość czy też w końcu samą ilość zastosowanych w komodzie szuflad.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz