Strona główna » Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy

Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy

Żyjemy w XXI wieku i mimo wysokiemu postępowi technologicznemu wciąż nie mamy na nic czasu i kieruje nami presja czasu. Wiele osób spędza w pracy nie tylko całe dnie, ale również noce. Taki tryb życia narzucają im terminy ukończenia projektów czy też prac badawczych.

Spędzając tak dużo czasu w biurze należy w odpowiedni sposób je sobie przygotować. Niezbędne nie będzie tylko dobre oświetlenie, przyrządy, komputer, duże biurko, wentylacja czy też klimatyzacja, bardzo istotną rolę odgrywa również odpowiedni fotel biurowy, który albo będzie pomagał nam w pracy, albo przeszkadzał.

Krzesła

Jak wybrać odpowiedni fotel biurowyWybierając krzesła biurowe nie wolno decydować się na pierwsze lepsze w myśl zasady: byleby tylko na czymś usiąść. Odpowiednie krzesło ma ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu naszej pracy, ale również dla zdrowia kręgosłupa, który musi być utrzymywany przez cały dzień w odpowiedniej pozycji. Chcąc zakupić dobry fotel biurowy należy przygotować się na wysokie koszty w granicach 1000zł. Nie będą to jednak zmarnowane pieniądze, ponieważ dobre siedzisko znacznie poprawi komfort pracy i być może sprawi, iż chętniej będziemy do niech chodzić. Czym zatem powinien charakteryzować się taki fotel? Przede wszystkim powinien być wykonany z solidnych materiałów, a więc w grę wchodzi tutaj tylko drewno, naturalna skóra oraz aluminium. Do tego musi mieć dużą liczbę regulacji.

Krzesła biurowe

Zwykłe krzesła biurowe posiadają tylko możliwość ustawiania wysokości w pionie, jednak te lepsze mogą również regulować kąt oparcia, jego wysokość oraz poziom podpórek na łokcie. W niektórych modelach możliwa jest także funkcja bujania umożliwiająca odchylenie się całego siedziska do tyłu oraz masażu, jednak to już jest wyższa szkoła jazdy.
Jeżeli chodzi o rozmiar oparcia to większość foteli na ryku oferuje je do wysokości ramion, jednakże można znaleźć takie modele, które pozwolą oprzeć na nim głowę, a ich zagłówki są dodatkowo regulowane, by użytkownikowi było jak najwygodniej. Myślę, że naprawdę warto zainwestować w dobre krzesło biurowe, ponieważ ma on spory wpływ na naszą wydajność i może przyczynić się do poprawy wyników.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top