Strona główna » Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe

Założenie licówek porcelanowych to jeden z szybkich i coraz to popularniejszych sposobów na uzyskanie „hollywoodzkiego usmiechu”. Z ich pomocą możliwa jest zmiana koloru i poprawa kształtu oraz długości i szerokości zęba, a także odbudowanie brakujących fragmentów. Czym są licówki i ile kosztuje ich założenie? Tak więc licówki porcelanowe to cienkie płytki (płatki) grubości ok. 0,5 mm stosowane w stomatologii estetycznej.

Wykorzystywane są w głównej mierze w celu poprawy wyglądu i korekty kształtu zębów przednich, widocznych w trakcie mówienia lub uśmiechania się. Warto jest również dodać, że samo założenie licówek zwykle obejmuje zęby od jedynek do trójek lub czwórek, chociaż istnieje możliwość zastosowania ich na wszystkie zęby.

Licówki to dobre rozwiązanie

Licówki to jedno z tych rozwiązań, które zdecydowanie warto jest zastosować. Jeżeli tylko Twój lekarz stomatolog zaproponuje Ci takie rozwiązanie to warto je wziąć pod uwagę. Możemy być pewni, że przyniesie nam ono wiele dobrego wobec czego warto z niego zdawać sobie sprawę. Istnieje wiele odmian licówek, produkowanych z różnych materiałów, ale do najpopularniejszych zalicza się licówki porcelanowe, wytwarzane z masy porcelanowej, zawierającej również dodatek akrylu i innych substancji. Charakteryzują się one dużą trwałością mechaniczną, elastycznością a także odpornością na osadzanie kamienia nazębnego i tym samym są znacznie mniej podatne na przebarwienia w porównaniu do naturalnych zębów.

Właściwości porcelany

Licówki porcelanoweWłaściwości porcelany sprawiają, że zęby zachowują odpowiedni błysk i kolor oraz wyglądają bardzo naturalnie. Możemy być pewni, że wybór licówek to jedna z opcji, która niesie ze sobą wiele dobrego w związku z czym warto o tym pamiętać. Mając na uwadze ten fakt będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszego dla nas rozwiązania. Co niewątpliwie okaże się strzałem w sedno. Wiele cennych informacji w temacie dostaniemy ze stron internetowych, gdzie podejmują daną tematykę. Za ich sprawą będziemy mogli dokonać wyboru metody, która będzie dla nas w pełni zasadna. Są to kwestie, z których należy zdawać sobie sprawę wobec czego nie należy o nich zapominać.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top