Strona główna » Workowany ekogroszek – wygodnie i ekologicznie

Workowany ekogroszek – wygodnie i ekologicznie

Workowany ekogroszek – wygodnie i ekologicznieEkogroszek, czyli ekologiczny węgiel, to opał, który na rynku pojawił się stosunkowo niedawno, aczkolwiek w krótkim czasie zyskał szerokie grono odbiorców. Zaletą tego paliwa opałowego jest wysoka kaloryczność oraz niewielka ilość siarki i popiołu, dzięki czemu ekogroszek nie wpływa destrukcyjnie na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.

Luzem czy w worku?

Ekogroszek to opał przeznaczony do palenia w specjalnych piecach, wyposażonych w podajnik tłokowy lub ślimakowy. Warto podkreślić, że piece tego typu nie wymagają całodziennej kontroli, ekogroszek wystarczy uzupełniać co kilka dni, wsypując odpowiednią ilość opału do podajnika. Ilość opału także jest niewielka, dzięki czemu nie ma konieczności codziennego oczyszczania pieca.

Osoby, które zdecydowały się na tę alternatywę grzewczą stają przed pytaniem, czy wybrać ekogroszek w worku czy też luzem?

Ekogroszek kupowany luzem jest zasadniczo o kilkadziesiąt złotych tańszy na tonie niż węgiel ekologiczny w workach, wynika to głównie z braku konieczności użycia foliowych worków, palek i wreszcie samego workowania. Niestety, ekogroszek luzem to tylko pozorna oszczędność, w rzeczywistości lepszym rozwiązaniem okazuje opał w workach.

Zalety ekogroszku workowanego

Ekogroszek workowany posiada wiele zalet, jedną z nich, nota bene najbardziej zauważalną, jest wygoda dozowania węgla do zasobnika – wystarczy rozciąć worek i wsypać jego zawartość do zasobnika, nie ma także problemu z utrzymaniem czystości. Ekogroszek luzem wymaga użycia łopaty, trudno także uniknąć zanieczyszczenia kotłowni.

Kolejną zaletą ekogroszku w workach jest bezproblemowa możliwość zweryfikowania faktycznej wagi, co w przypadku opału zakupionego luzem okazuje się praktycznie niewykonalne.

Kolejna kwestia to jakość – ekogroszek workowany, np. ekogroszek Ultra, dzięki odpowiednim opakowaniom, wyposażonym w mikrowentylację, nie ulega zwietrzeniu tak szybko jak węgiel kupowany luzem, co w praktyce oznacza, że opał workowany można przechowywać znacznie dłużej – kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku osób, które kupują opał jeszcze przed sezonem.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top