Strona główna » Czy warto założyć salon optyczny?

Czy warto założyć salon optyczny?

Czy warto założyć salon optyczny?Pomysłów na własny biznes jest naprawdę bardzo wiele. Jedną z możliwości jest założenie salonu optycznego. To propozycja dla osób z wykształceniem optycznym. Jakie wyposażenie jest w nim niezbędne?

Wyposażenie salonu optycznego uzależnione jest w dużej mierze od zakresu usług, które zamierzamy w nim proponować. W salonie, w którym klienci będą mieli jedynie możliwość dobrania oprawek i właściwego rodzaju szkieł, niezbędne wyposażenie ograniczy się do minimum. Ale jeżeli chcemy stworzyć klientom możliwość zbadania ostrości wzroku, jeżeli chcemy samodzielnie zająć się obróbką szkieł, będziemy potrzebowali znacznie większej ilości sprzętu. Otwarcie salonu optycznego, nawet takiego, w którym zakres usług będzie bardzo wąski, wiąże się z wysokimi kosztami.

Podstawowe wyposażenie salonu optycznego

Niezależnie od tego,czy zaproponujemy klientom szeroki, czy wąski zakres usług niezbędne wyposażenie salonu optycznego powinno składać się z regałów, na których wyeksponujemy oprawki, lustra i mebli warsztatowych. W części warsztatowej muszą znaleźć się narzędzia, które posłużą nam do montowania oprawek. Najważniejsze z nich to:

–       wkrętaki;

–       pincety;

–       szczypce.

W części warsztatowej niezbędne będą również narzędzia do kształtowania zauszników oraz narzędzia do napraw okularów.

Wyposażenie dodatkowe

Na większą liczbę klientów możemy liczyć, kiedy zwiększymy zakres świadczonych przez siebie usług. Na pewno dobrym pomysłem jest zaoferowanie klientom możliwości zbadania ostrości wzroku. Taka oferta oznacza jednak konieczność nawiązania współpracy z lekarzem okulistą i zakupienie dodatkowego wyposażenia. Koniecznie trzeba będzie zakupić:

–       tonometr;

–       keratometr;

–       lampę szczelinową;

–       tablice Snellena dla dzieci i osób dorosłych.

W wielu obecnie działających salonach optycznych zamiast kilku urządzeń diagnostycznych znajdują się unity okulistyczne. To dobre rozwiązanie szczególnie do mało powierzchniowych salonów.

Wyposażenie salonu optycznego nie należy do tanich, ale warto go założyć, gdyż jego prowadzenie jest dochodowym biznesem.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top