Strona główna » Szafa wnękowa jako praktyczny sposób zagospodarowania przestrzeni w swoim domu

Szafa wnękowa jako praktyczny sposób zagospodarowania przestrzeni w swoim domu

Praktycznie w każdym domu czy też mieszkaniu znaleźć można tak zwane wnęki. Najczęściej jest przestrzeń, która znajduje się w przedpokoju, ale równie dobrze dotyczyć może to także i innych pomieszczeń. Najrozsądniejszym i najbardziej praktycznym sposobem zagospodarowania tych przestrzeni są właśnie tak zwane szafy wnękowe. Szczególnym rodzajem mogą być szafy z przesuwanymi drzwiami. Tak zwana szafa przesuwna jest też z reguły o wiele lepszym wyborem jeśli chodzi o wystrój wnętrza, w którym zostanie ona zastosowana.

Szafa wnękowa jako praktyczny sposób zagospodarowania przestrzeni w swoim domu Tego rodzaju szafę można stworzyć według gotowego już projektu, ale też nic nie stoi na przeszkodzie aby zrealizować szafę przesuwną według swojego własnego projektu. Przede wszystkim chodzi tutaj o jak najbardziej efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W szafach przesuwnych stosowane są specjalne, drzwi przesuwane, które montuje się na prowadnicach. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca, ale cecha ta może być także wykorzystana przy planowaniu samego wnętrza. Możliwe jest chociażby zainstalowanie na drzwiach przesuwnych dużych luster. Pozwoli to nie tylko na zdecydowanie bardziej praktyczne wykorzystanie samej powierzchni drzwi przesuwnych, ale ma także wpływ na poziom jasności w pomieszczeniu, w którym znajduję się tego typu mebel. W szczególności warto wziąć to pod uwagę jeśli szafa znajdować będzie się właśnie w przedpokoju.

Dla tego rodzaju szaf bardzo dokładnie należy określić ich wymiary, także jeśli chodzi o wysokość. Drzwi przesuwne wykorzystują prowadnice zamontowane na podłodze oraz suficie. W ten sposób wolną przestrzeń można wykorzystać w zasadzie całkowicie. Nawet jeśli jest to tak zwana szafa przesuwna, właśnie ze specjalnymi przesuwanymi drzwiami to także i wtedy warto jest zastanowić się nad możliwością zastosowania dodatkowego, już całkowicie otwartego segmentu o ile pozwala na to dostępna w pomieszczeniu przestrzeń. Szafy przesuwne znakomicie nadają się do zastosowania w sypialni.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top