Strona główna » Jaką szafę wybrać: przesuwną, czy z drzwiami skrzydłowymi?

Jaką szafę wybrać: przesuwną, czy z drzwiami skrzydłowymi?

Jaką szafę wybrać: przesuwną, czy z drzwiami skrzydłowymi?Jeszcze kilka lat temu w naszych wnętrzach dominowały tradycyjne wolnostojace szafy z drzwiami skrzydłowymi. Ostatnio jednak coraz częściej decydujemy się na szafy przesuwne. W porównaniu z tradycyjnymi szafami mają one wiele zalet. Zapewne stąd wynika ich popularność. Jakie są największe zalety szaf przesuwnych?

 Zaprojektuj szafę, jakiej potrzebujesz

Aby otworzyć drzwi skrzydłowe, przed szafą musi pozostać wolna przestrzeń. W przypadku szaf przesuwnych takiego miejsca nie musimy zostawiać. Stąd sprawdzają się one w wąskich przedpokojach, pokojach dziennych i dziecięcych o małym metrażu, jak również w niewielkich sypialniach. Wybór szaf przesuwnych w sklepach jest bardzo duży. Jednak wiele osób, które decydują się na taką szafę chętniej zamawia je na wymiar. Stwarza to możliwość dowolnego zaprojektowania wnętrza szafy, dzięki temu jest ona idealnie dopasowana do naszych wymagań. To my sami zdecydujemy, ile i jakich półek chcemy mieć w swojej szafie, to od nas tylko zależy, ile drążków się w niej znajdzie. To również my zdecydujemy o tym, czy wystarczą nam jedynie półki, czy przydadzą nam się również szuflady. Z pomocą projektanta możemy stworzyć wyjątkowo pojemną szafę, w której zmieszczą się także ubrania, których na co dzień nie nosimy.

 Rosnąca popularność szaf przesuwnych

Bardzo duży wybór wypełnień frontów pozwala nam stworzyć szafę idealnie dobraną do wystroju wnętrza. Bez trudu dobierzemy wypełnienia, które sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w bardzo nowoczesnym, minimalistycznym stylu, jak również we wnętrzach urządzonych bardziej tradycyjnie. Bardzo dużą popularnością cieszą się z lustrami. Są one szczególnie chętnie wybierane do mało przestronnych pomieszczeń, gdyż powiększają je optycznie. Szafy przesuwne nie są pozbawione wad. Z pewnością dla wielu osób nie do zaakceptowania są ich ceny. Za szafę na całą szerokość ściany trzeba zapłacić minimum dwa tysiące złotych. Na tak duży wydatek wciąż w naszym kraju jest stać bardzo niewiele osób. Szafy przesuwne są bardzo popularne, mają o wiele więcej zalet niż szafy z drzwiami skrzydłowymi.

Dowiedz się więcej na:

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top