Strona główna » Styl industrialny w Twoim mieszkaniu

Styl industrialny w Twoim mieszkaniu

 

Styl industrialny staje się coraz popularniejszy i coraz więcej osób decyduje się na właśnie taką stylizację swoich wnętrz. O czym warto pamiętać projektując taką właśnie koncepcję wnętrza?

Jakże ważna jest przestrzeń

Styl industrialny w Twoim mieszkaniuJednym z głównych wyznaczników tego stylu jest przestrzeń, której powinno być jak najwięcej. Przestronne wnętrza można stworzyć na przykład poprzez wysoki sufit lub też rezygnację z niektórych ścian działowych. Dodatkowo, aby przestrzeń wydawała się jeszcze większa, warto zastosować jasne kolory ścian. Na pewno sprawdzą się takie kolory jak biel, kremy, beże czy szarości.

Mieszkanie w stylu industrialnym to także wykorzystanie takich materiałów jak stare drewno (na przykład w postaci belkowania sufitu), stal (także ta czarna malowana proszkowo) czy beton (na przykład w formie surowych płyt betonowych wyłożonych na jednej ze ścian). Ciekawym akcentem charakteryzującym styl industrialny może być także cegła- przede wszystkim ta stylizowana na starą.

Meble i dekoracje

Decydując się na zakup mebli, wybierajmy raczej te o prostej bryle i gładkich frontach. Znacznie lepiej będą wyglądać meble systemowe od przysadzistych meblościanek. Meble mogą zawierać elementy drewna, metalu oraz szkła. Nie powinniśmy także przesadzać z ich ilością. Im mniej elementów wystroju, drobiazgów i bibelotów- tym większa przestrzeń, na której zależy nam najbardziej.

Nie oznacza to jednak, że musimy całkiem zrezygnować z dekoracji. Na pewno możemy wykorzystać dekoracje z materiałów recyklingowych, sprawdzą się także lustra, które także powiększą przestrzeń. Zdecydowanie powinniśmy jednak zrezygnować z obszernych firan i zasłon, które ograniczają ilość naturalnego światła dziennego, które dostaje się do wnętrza.

Mieszkanie w stylu loft powinno mieć także odpowiednio dobrane oświetlenie, najlepiej o przemysłowym charakterze. Możemy wybrać stalowe modele w czarnych oprawach lub całe malowane na kolor czarny. Na ścianach możemy umieścić antyramy z plakatami przedstawiającymi centra dużych miast, mosty, fabryki- wszystkie te detale, które podkreślą industrialny charakter przestrzeni.

 

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top