Strona główna » Drzwi łamane idealne do małego mieszkania

Drzwi łamane idealne do małego mieszkania

Nie zawsze dysponujemy taką powierzchnią domu, jaką byśmy chcieli. Czasem jest to mała powierzchnia. Urządzając ją musimy szukać alternatywnych wyjść z sytuacji. Tak się dzieje w przypadku montowania drzwi. Gdy nie możemy pozwolić sobie na drzwi tradycyjne, wtedy pozostają dwa wyjścia. Pierwszym wyjściem jest zamówienie drzwi na wymiar. Drugim zdecydowanie się na drzwi łamane.

Zastosowanie drzwi składanych jest dobrym pomysłem, gdy dysponujemy małą przestrzenią. Wybór ten umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni mieszkania, jednocześnie zapewniając wygodę. Drzwi łamane są dobrym pomysłem, gdy chcemy wydzielić niewielkie pomieszczenie gospodarcze np. w kuchni. Takie pomieszczenie może pełnić rolę małej spiżarki. Również w sypialni sprawdzą się znakomicie, gdzie będą użyte do stworzenia niewielkiej garderoby. Poza tym drzwi łamane mogą znaleźć zastosowanie w dużych garderobach, czy spiżarniach, schowkach.

Urządzenie pomieszczeń

Zanim wybierzemy drzwi do naszego domu – należy dokładnie zaplanować urządzenie pomieszczeń, w których będziemy je montować. Gdyż drzwi mogą otwierać się w różny sposób i w zależności od tego zajmują określoną przestrzeń w pomieszczeniu. Wybór drzwi jest duży.

Gdy dysponujemy dużym pomieszczeniem, to bez najmniejszego problemu możemy zamontować drzwi tradycyjne, czyli rozwierane. One również mogą być różne: jednoskrzydłowe, lub dwuskrzydłowe. Ważne jest również to – na która stronę będą otwierane. Sprzedawca zechce od nas precyzyjnej odpowiedzi, czy mają być prawe, czy lewe. Docinanie drzwi na miejscu może przysporzyć dużych problemów z kurzem i pyłem, sprawdź ofertę odkurzaczy przemysłowych https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/

Miejsce do otwarcia

Drzwi tradycyjne potrzebują dużo miejsca do otwarcia. Znacznie mniej potrzebują go drzwi łamane. Skrzydła ich podzielone są na dwa, lub więcej elementów. Drzwi łamane, gdy są zamknięte, to wyglądem przypominają tradycyjne.

Najlepiej, gdy drzwi są otwierane do środka pomieszczenia. Jest to dużo wygodniejsze niż to, gdy otwierają się do przedpokoju i powodują utrudnienia w komunikacji mieszkańców domu. Tak otwierane mogą nawet powodować kolizję, gdyż osoba przechodząca może być uderzona otwierającymi się drzwiami.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top