Strona główna » Drzwi harmonijkowe z montażem

Drzwi harmonijkowe z montażem

Jednym ze sposobów zaoszczędzenia powierzchni w niewielkim mieszkaniu jest montaż drzwi harmonijkowych, których otwieranie nie wymaga metra pustej przestrzeni w jedną czy w drugą stronę. Drzwi harmonijkowe najlepiej sprawdzają się jako zamknięcia pomieszczeń, w których nie wymaga się prywatności, takich jak salon czy kuchnia, jednak w niektórych domach spotyka się je jako zamknięcia sypialni czy pokoju dziecięcego.

W zależności od materiału, z którego zostały wykonane, wyróżniamy drzwi harmonijkowe drewniane i plastikowe, przy czym te drugie są z reguły niższej jakości i szybciej ulegają zniszczeniu. Wybierając producenta, od którego kupimy drzwi, warto zwrócić szczególną uwagę na dwie kwestie.

Drzwi harmonijkowe z montażemPo pierwsze na długość gwarancji użytkowania (im dłuższa, tym lepiej świadczy to o jakości produktu) oraz czy producent lub dystrybutor zapewnia również profesjonalny montaż drzwi harmonijkowych, czy też będziemy zdani na własne umiejętności lub niepewnej jakości usługę znajomego „fachowca”. Jeżeli mamy możliwość wyboru, zawsze wybierajmy drzwi z montażem.

Decydując się na zakup drzwi harmonijkowych pamiętajmy również o zakupie ościeżnic, zgodnie z zasadą, że do drewnianych drzwi pasują drewniane ościeżnice, a do plastikowych plastikowe. Na tym elemencie również nie powinniśmy oszczędzać. W większości przypadków ościeżnice wykonywane są indywidualnie na wymiar, dlatego przed złożeniem zamówienia musimy dokładnie zmierzyć wysokość i szerokość otworu drzwiowego, a także grubość ściany. Ościeżnice wykonywane są bowiem zgodnie z dostarczonymi przez nas stolarzowi danymi, na podstawie których sporządzany jest projekt.

Producenci drzwi zwykle oferują ościeżnice wykończone w takim samym stylu jak same drzwi, zatem powinny się dobrze komponować wizualnie. Podobnie jak drzwi, drewniane ościeżnice mogą być zatem lakierowane, przecierane, czy bejcowane na dowolny kolor. Jeżeli usługa montażu drzwi obejmuje również montaż ościeżnic, zyskujemy pewność, że będą nam służyły przez lata, przy czym u tego samego producenta, gwarancja na ościeżnice powinna być identyczna jak na same drzwi.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top