Strona główna » Rozpromienione mieszkanie

Rozpromienione mieszkanie

Dobrze rozplanowane i pomysłowe oświetlenie mieszkania to podstawa. Dzięki niemu możemy pomieszczenie optycznie zwiększyć lub pomniejszyć, nadać mu charakteru i ukryć ewentualne mankamenty. Jak to zrobić?

Rozpromienione mieszkaniePrzyjęło się, że w każdym pokoju bardzo ważne jest górne oświetlenie. To faktycznie wygodne rozwiązanie, które umożliwia nam najpełniejsze doświetlenie pokoju. W niewielkich mieszkaniach liczy się każdy kawałek podłogi, dlatego lampy wiszące są idealnym rozwiązaniem – nie zajmują miejsca, a odpowiednio wybrane są doskonałym estetycznym dopełnieniem wnętrza.

Nowoczesne lampy wiszące projektowane są z modnych surowych materiałów – nierdzewnej stali, drewna, miedzi. Niezależnie od tego, czy zależy nam na industrialnym czy rustykalnym charakterze, możemy wybierać spośród wielu setek wzorów i kształtów.

Lampy w pokoju dobrze jest rozmieszczać centralnie lub punktowo nad miejscami, które chcemy podkreślić. Przykładowo, jeśli pomieszczenie pełni funkcję pokoju dziennego połączonego z kuchnią, oba te sektory powinny mieć indywidualne oświetlenie. W kuchni dobrym rozwiązaniem będzie oprawa sufitowa, która nie odwraca uwagi od elementów dekoracyjnych samej kuchni i dobrze komponuje się prawdopodobnie ze wszystkimi meblami. Pokojowi dziennemu przytulności i intymności nadadzą wiszące lampy o dużych kloszach. Jeśli lubimy naturalne tkaniny, możemy zdecydować się na lampę z abażurem. Jeśli wolimy trwałe, surowe materiały, pomyślmy o metalach lub różnego rodzaju drewnach. Jeżeli mamy dużo miejsca, zastanówmy się nad lampami stojącymi. Szczególnie dobrze komponują się one z fotelami i kanapami, tworząc enklawę światła, idealną do wieczorów w rodzinnym gronie.

Dobrym sposobem na poszukiwanie inspiracji jest śledzenie popularnych stron ze zdjęciami wnętrz, także serwisów społecznościowych zrzeszających osoby interesujące się tym tematem. Dla osób ceniących oryginalność i nietuzinkowość świetną rozrywką będzie przeszukiwanie serwisów aukcyjnych w poszukiwaniu perełek dekoracyjnych. W ten sposób można znaleźć naprawdę piękne lampy, których pozazdrości nam każdy fan estetycznych wnętrz.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top