Strona główna » Drzwi harmonijkowe – funkcjonalne i estetyczne

Drzwi harmonijkowe – funkcjonalne i estetyczne

Wiele mieszkań i domów z rynku wtórnego przeznaczonych do remontu posiada swoje drobne mankamenty. Nie wszystkie rozwiązania zostały przemyślane, a najbardziej problematyczne bywa rozmieszczenie drzwi w miejscach, w których poprzedni właściciele ich nie przewidzieli.

Otwory bywają nietypowych rozmiarów, a zastosowanie tradycyjnych skrzydeł drzwiowych sprawi, że pomieszczenie straci swoją funkcjonalność.

Rozwiązanie

Rozwiązaniem mogą być drzwi harmonijkowe. Wykonane z litego drewna nie tylko są dużo bardziej estetyczne, ale również i bardziej wytrzymałe. Produkty wykonane z litego drewna ze względu na bardziej estetyczny wygląd (w porównaniu do tych wykonanych z tworzyw sztucznych) umożliwiają zastosowanie ich w pomieszczeniach różnego typu, bez obawy o to, że będą się źle prezentować w modnym i starannie zaprojektowanym wnętrzu. Montaż drzwi harmonijkowych polega na zamocowaniu specjalnych prowadnic (górnej i dolnej umieszczonej w gotowym progu) i zamontowaniu skrzydła w otworze drzwiowym. Nie wymaga to zastosowania specjalnych narzędzi czy poszerzania istniejącego otworu drzwiowego. Wystarczy zamontować drzwi w istniejącej framudze lub bezpośrednio w otworze. Każdy może wykonać taki montaż samodzielnie, a kompletny zestaw, który otrzymujemy przy zakupie, zawiera już wszystkie niezbędne elementy do osadzenia drzwi.

Drzwi z montażem

Drzwi harmonijkowe - funkcjonalne i estetyczneMożemy też zdecydować się na zakup drzwi od razu z montażem, np. . Różne sposoby wykonania montażu (w tzw. „świetle” futryny, w jej wręgu lub bezpośrednio w otworze) jak i ich specyficzna, łamana konstrukcja, umożliwiają na dopasowanie drzwi według własnych potrzeb. Wszystkie sposoby montażu z technicznego punktu widzenia niewiele się od siebie różnią, a umożliwiają osadzenie drzwi w miejscach, w których normalnie powstałaby nieestetyczna szpara pomiędzy skrzydłem a framugą lub tam, gdzie standardowe skrzydła drzwiowe mogą być po prostu za szerokie. Jeśli chcemy odseparować od siebie różne pomieszczenia, a tradycyjne skrzydło drzwiowe w danej sytuacji może być rozwiązaniem niepraktycznym, warto rozważyć montaż drzwi harmonijkowych. To nie tylko oszczędność miejsca. Różnorodność wzorów, kolorów, oraz wykonanie takich drzwi z litego drewna umożliwia ich zastosowanie i dopasowanie do różnych pomieszczeń tak, aby pozostały one funkcjonalne i estetyczne.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top