Strona główna » Drzwi dwuskrzydłowe – komfort i efektowny wygląd

Drzwi dwuskrzydłowe – komfort i efektowny wygląd

Drzwi dwuskrzydłowe – komfort i efektowny wyglądJednym z najistotniejszych elementów każdego domu są drzwi wejściowe. Najbardziej ekskluzywne i zapewniające maksymalny komfort są drzwi dwuskrzydłowe. Znakomicie pasują one do rezydencji i dużych domów, a także wszelkich budynków reprezentacyjnych.

Ich duża szerokość sprawia, że dom wygląda prestiżowo i dostojnie, dlatego warto zastanowić się nad ich montażem. Trzeba jednak pamiętać, że nie pasują one do małych domków.

Wejściowe drzwi dwuskrzydłowe

Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę domu i swoim stylem, standardem oraz wielkością informują o właścicielach budynku. Z tego właśnie względu osoby, które posiadają dużą rezydencję, pałacyk, czy dom w stylu dworskim powinny zdecydować się na wejściowe drzwi dwuskrzydłowe, które pełnią funkcję reprezentacyjną i jednocześnie dodają prestiżu.

Wybór konkretnego modelu drzwi dwuskrzydłowych zależy przede wszystkim od wymiarów otworu wejściowego, a także od stylu budynku. Duży wybór produktów znaleźć można np. na stronie . W przypadku otworów wejściowych o szerokości 120-140 cm zalecane są skrzydła drzwiowe pozbawione zbędnych zdobień i przeszkleń, natomiast dla otworów o szerokości 140-170 cm można wybrać dowolnie zdobiony model. W sprzedaży są zarówno modele symetryczne, jak i asymetryczne, a także metalowe, drewniane, z dużymi lub z małymi przeszkleniami. Mogą one być prostokątne lub zaokrąglone u góry, a także przesuwne.

Co ważne, większość modeli drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych spełnia normy przeciwpożarowe oraz antywłamaniowe. Warto przed zakupem sprawdzić, czy wybrane drzwi posiadają odpowiednie atesty.

Drzwi dwuskrzydłowe wewnątrz budynków

Oczywiście drzwi dwuskrzydłowe można też zamontować wewnątrz budynku. Zazwyczaj pasują one do wnętrz o charakterze reprezentacyjnym, czyli salonów lub jadalni. Pozwalają one na swobodne przemieszczanie się większej liczby osób, a do tego stanowią elegancką formę przywitania gości. Wewnętrzne drzwi dwuskrzydłowe mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najczęściej kupowane są modele z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Do wnętrz modernistycznych można kupić drzwi metalowe lub szklane, a także przesuwne, które łączą w sobie wygodę i elegancję.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top