Strona główna » Nie tylko klasyczna dachówka

Nie tylko klasyczna dachówka

Dla bardzo wielu osób dachy to przede wszystkim dachówki klasyczne, czyli ceramiczne, a każde inne rozwiązanie to co najwyżej imitacja lub różnego rodzaju kompromisy. Nie da się oczywiście zignorować faktu, że dachówka ceramiczna to znakomite rozwiązanie, które pomimo swojej prostoty, posiada znakomite właściwości użytkowe. Posiada także swoje wady, przez co nie zawsze należy je traktować jako opcję podstawową. I nie chodzi bynajmniej tylko o cenę tego rozwiązania.

Dachówka ceramiczna jest droga

Mimo wszystko trzeba zacząć od ceny. Dachówki ceramiczne są z pewnością drogie, a jeśli zależy nam na rozwiązaniu prezentującym wszystkie największe zalety dachówek, musimy sięgnąć po najdroższe rozwiązania. Co więcej, musimy mieć na uwadze, że dachówka ceramiczna może się pojawić tylko w określonych miejscach, czyli na dachach spełniających kilka warunków technicznych, na przykład pod względem kąta nachylenia dachu oraz jego nośności. W związku z tym poszybować może nie tylko cena samego pokrycia dachu, ale i więźby dachowej i innych elementów budynku, które będą musiały być odpowiednio przygotowane do radzenia sobie z ciężarem i techniką układania dachówki ceramicznej.

Nie tylko klasyczna dachówka

Dachy pokryte gontem stalowym

Gont stalowy to znakomita alternatywa dla dachówek ceramicznych głównie z tego powodu, że gont stalowy posiada w zasadzie wszystkie te same właściwości pozytywne, co dachówka ceramiczna. W praktyce można powiedzieć, że jeśli za coś cenimy ceramiczne pokrycie dachu, w przypadku gontu stalowego będziemy mogli liczyć na to samo. Ten rodzaj dachówki wykonywany jest ze stalowego, nierdzewnego podłoża, które pokrywane jest odpowiednią posypką. Posypki oferują nam drastyczny wzrost właściwości użytkowych blachodachówki, a także dają możliwość dostosowania wyglądu dachu do naszych potrzeb oraz po prostu do naszych preferencji. W ten sposób jesteśmy w stanie korzystać z wszystkich klasycznych korzyści dachu pokrytego dachówkami przy pozbyciu się wielu z wad takiego rozwiązania.

Więcej informacji pod adresem: https://www.gerardroofs.pl/pl/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top