Strona główna » Pizza: danie, które chętnie zamawiamy w restauracjach

Pizza: danie, które chętnie zamawiamy w restauracjach

Pizza: danie, które chętnie zamawiamy w restauracjachCoraz częściej Polacy jadają na mieście. Chodzimy do restauracji nie tylko po to, aby zjeść w nich skomplikowane dania, które składają się z kilkunastu składników. Chętnie wybieramy także proste, ale smaczne dania. Dlatego tak wielu gości odwiedza restauracje z włoską kuchnią, w których podawana jest pizza przygotowana z produktów najwyższej jakości. To w dużej mierze od nich zależy, jaki będzie smak pizzy.

Margherita: najbardziej prosta wersja pizzy

Przygotował ją Raffaello Esposito na cześć królowej Małgorzaty. Trójkolorowa pizza (składa się z białej mozzarelli, czerwonych pomidorów i zielonej bazylii) to dzisiaj najczęściej zamawiana pizza na całym świecie.

Pizza w polskiej wersji

To popularne w Polsce danie można przygotować z bardzo różnymi dodatkami. Każdy amator pizzy może dowolnie wybierać dodatki, które znajdą się na cienkim lub grubszym drożdżowym placku. Pizza z kiełbasą i pieczarkami, z oliwkami, a nawet z karczochami czy serami: wybór dodatków naprawdę można dopasować do swoich upodobań kulinarnych. Dodatki muszą być jednak bardzo dobrej jakości, nie da się zrobić dobrej pizzy używając tanich produktów kiepskiej jakości.

Jakie ciasto wybrać?

Spód pizzy może być gruby lub cienki – wszystko zależy od tego, jaki rodzaj ciasta najbardziej lubimy. Pamiętajmy jednak, że cienkie ciasto sprawdzi się tylko wtedy, gdy wybierzemy na wierzch naprawdę bardzo mało dodatków. Idealnie, gdy znajdzie się na nim tylko 3 dodatki. Większej ilości dodatków cienkie ciasto nie da rady utrzymać – pizza będzie się łamać.

Pomidory czy sos pomidorowy?

Bardzo często zamiast pomidorów przyrządza się pizzę z sosem pomidorowym. Nie może on być zbyt rzadki, nie może go też być zbyt dużo. Rzadki i użyty w zbyt dużej ilości rozmoczy spód ciasta, zamiast chrupkiej pizzy zostanie nam podana papka, na której żadne składniki nie będą się trzymać, a pizza będzie łamać się w rękach.

Pizza to danie, które bardzo często zamawiamy w restauracjach. Lubią jeść ją wszyscy, a wersji pizzy jest mnóstwo.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Back to top